r   e   k   l   a   m   a
reklama

UPC Phone — telefon stacjonarny już można zabrać ze sobą

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma UPC Polska przygotowała dla swoich abonentów bardzo ciekawy sposób na korzystanie z telefonu stacjonarnego. Nie dość, że można teraz skorzystać ze swojego telefonu w sieci UPC wszędzie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu, to jeszcze można to zrobić na posiadanym już smartfonie — wszystko za sprawą aplikacji mobilnej UPC Phone.

Appka przygotowana przez polskiego operatora daje abonentom sporą swobodę w korzystaniu z numeru stacjonarnego, ale kierowana jest głównie do wyjeżdżających za granicę. Jeśli tylko znajdziemy WiFi lub 3G/LTE (tu trzeba się liczyć z cennikiem operatora komórkowego), będziemy mogli dzwonić i odbierać połączenia używając swojego smartfona, ale zapłacimy za nie według wybranej dla siebie taryfy UPC, a nie operatora komórkowego w roamingu. Dodatkową korzyścią jest możliwość używania smartfonu bez karty SIM lub z pustym kontem prepaid. Połączenia są rejestrowane, więc nie umknie nam żadna informacja o tym, że ktoś do nas dzwonił.

W porównaniu do innych usług VoIP rozwiązanie UPC ma tę przewagę, że jest zupełnie niezauważalne dla dzwoniących do nas znajomych i rodziny. Nie trzeba więc informować wszystkich zainteresowanych o tym, że do piątku można nas łapać tylko na Skype, bo wciąż będziemy dostępni pod numerem domowym (jeśli tylko uda się znaleźć WiFi). Aplikacja UPC Phone dostępna jest na Androida i iOS. Po instalacji wystarczy zalogować się danymi abonenta UPC. To samo konto może obsługiwać do trzech smartfonów jednocześnie i umożliwia bezpłatną komunikację między nimi, jeśli mają dostęp do Internetu. Połączenie przychodzące można odebrać na każdym „przyłączonym” telefonie i warto pamiętać, że kto pierwszy odbierze, ten będzie rozmawiał. Aparat telefoniczny w domu także bierze udział w wyścigu…

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane