r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UPC i Vectra ostrzegają: w mailach nie znajdują się faktury, ale szkodliwe oprogramowanie

Strona główna AktualnościINTERNET

Niektórzy klienci UPC i Vectry dostali ostatnio wiadomości, w których rzekomo załączona jest faktura. Operatorzy przestrzegają przed otwieraniem ­— w archiwum znajduje się wirus.

W centrum prasowym UPC znaleźć możemy przykładową strukturę wiadomości, która ma oszukać abonenta. Wiadomość będzie widoczna jako wysłana z adresu efaktura@upc.pl, będzie zawierać numer identyfikacyjny, numer faktury ([losowy numer/OPR/06/2014) i spakowany w archiwum ZIP zainfekowany załącznik (na przykład efv3984761034.xml.exe). UPC przestrzega, aby w żadnym wypadku go nie otwierać.

Podobne wiadomości rozsyłane są z adresu e-faktura@vectra.pl i z logo Vectry w stopce. W tych wiadomościach znajdziemy archiwum ZIP o nazwie sugerującej, że znajduje się w nim spakowana, czerwcowa faktura w formacie PDF, a także numer klienta… oczywiście wygenerowany losowo i zupełnie niezwiązany z prawdziwymi danymi abonenta. Klienci Vectry otrzymali od operatora ostrzeżenie o zagrożeniu drogą elektroniczną, ale wiadomości docierają prawdopodobnie także do osób spoza tej grupy.

r   e   k   l   a   m   a

Obaj operatorzy przypominają, że nie wysyłają faktur pocztą elektroniczną. Jedynym właściwym miejscem pobrania faktury są centra obsługi klienta, czyli odpowiednio: Moje UPC i e-faktura Vectry.

Sytuacja przypomina niedawne problemy Netii. Osoby, które nie są i nigdy nie były klientami operatora na początku miesiąca otrzymywały wiadomości bardzo podobne do tych podszywających się pod Vectrę.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.