r   e   k   l   a   m   a
reklama

USA domaga się ekstradycji załozyciela MegaUpload

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

BBC informuje, że Stany Zjednoczone zwróciły się do Nowej Zelandii z oficjalną prośbą o ekstradycję Kima Dotcoma i trzech innych członków zarządu MegaUpload.

Kim Dotcom przebywał w więzieniu od 20 stycznia. 22 lutego nowozelandzki sąd zwolnił Dotcoma za kaucją, mimo silnych protestów władz USA. Sąd uznał, że po zamrożeniu wszystkich kont i zatrzymaniu majątku, Dotcom nie będzie w stanie uciec z kraju, a właśnie to było główną obawą jego oskarżycieli. W międzyczasie, 17 lutego, Dotcomowi postawiono nowe zarzuty. Amerykańscy prokuratorzy oskarżają go więc o łamanie praw autorskich, co przyniosło właścicielom praw autorskich ponad 500 milionów dolarów strat, oraz oszustwa i pranie pieniędzy na wiele sposobów.

Dotcom powiedział nowozelandzkiemu 3 News, że nie jest „królem piratów”, a skala oskarżeń jest nieracjonalna. On tylko udostępnił użytkownikom miejsce i łącze, cała reszta to ich działalność.

Na razie Kim Dotcom porusza się z elektroniczną bransoletą. Posiedzenie w sprawie jego ekstradycji zostało zaplanowane na 20 sierpnia.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieAsus VivoBook Flip 14: laptop, który staje się tabletem