USA: internetowy boom na muzykę

Strona główna Aktualności

O autorze

Wartość sprzedaży plików z muzyką będzie w tym roku w Stanach Zjednoczonych przeszło dwukrotnie wyższa od ubiegłorocznej i osiągnie poziom 270 mln USD - informuje JupiterResearch.

Analitycy prognozują, że do roku 2009 obroty internetowych sklepów muzycznych sięgną 1,7 mld USD, czyli 12% wartości całego rynku muzycznego. W najbliższym czasie podstawową formą kupowania muzyki w Internecie wciąż będzie pobieranie pojedynczych utworów, gdyż dla wielu osób jest to forma przesłuchania fragmentów płyty przed zakupem jej w zwykłym sklepie. Z czasem jednak muzyczne zakupy w Sieci zdominują długoterminowe subskrypcje.

Rosnącemu zainteresowaniu muzyką w formatach cyfrowych towarzyszy dynamiczny wzrost popytu na odtwarzacze. Tu również sprzedaż ulegnie podwojeniu - w tym roku Amerykanie kupią ponad 5 mln sztuk urządzeń tego typu. Największą popularnością będą się cieszyć urządzenia wyposażone w dyski twarde średniej wielkości, gdyż 77% ankietowanych potencjalnych nabywców chce mieć w swoim odtwarzaczu do 1 tys. piosenek.

© dobreprogramy
s