USA znowu na czele listy spamerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Stany Zjednoczone kolejny już raz otwierają niechlubną listę dwunastu największych spamerów świata przygotowywaną co trzy miesiące przez firmę Sophos, jednego z dostawców oprogramowania zabezpieczającego. Nazwa rankingu mówi sama za siebie - to parszywa dwunastka światowego Internetu.

Z USA w trzecim kwartale 2007 roku pochodziło ponad 28,4% wysyłanego spamu. Po długiej przerwie drugie miejsce zajęła Korea Południowa (5,2%), zaś trzecia lokata przypadła Chinom (4,9%). Rosja i Brazylia zamykają pierwszą piątkę z wynikami odpowiednio 4,4% i 3,7%. Cieszy fakt, że Polska spadła w rankingu na dziewiąte miejsce osiągając poziom 2,7% światowego spamu. Wcześniej, w pierwszym kwartale tego roku nasz kraj zajął wysokie, trzecie miejsce.

Co ważne, zwiększa się liczba niechcianych wiadomości zawierających nie tylko uciążliwe reklamy, ale także złośliwe oprogramowanie. Coraz więcej obserwuje się także spamu nowego typu - już nie tekstowego czy obrazkowego, ale na przykład zawartego w plikach PDF, które są zdecydowanie większym problemem dla konwencjonalnych filtrów antyspamowych.

© dobreprogramy