reklama

USB 3.0 w Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka miesięcy

po tym jak światło dzienne ujrzała wersja robocza specyfikacji Super Speed USB (USB 3.0), NEC zaprezentował pierwszy gotowy kontroler zgodny z najnowszą wersją specyfikacji. Jak się okazuje, nie trzeba było długo czekać na pierwszy sterownik do obsługi urządzeń wykorzystujących ten standard pod Linuksem.

Autorką sterownika jest Sarah Sharp pracująca w dziale Centrum Technologii Open Source w Intelu, który zaprezentował projekt specyfikacji USB 3.0. Sterownik dołączony został do kolejki sterowników oczekujących na dodanie w jądrze 2.6.31, którego premiera planowana jest we wrześniu. W tym samym czasie na rynku pojawić się mają pierwsze urządzenia wykorzystujące USB 3.0.

Wkrótce potem sterownik znajdzie się najprawdopodobniej w najpopularniejszych dystrybucjach Linuksa, między innymi Ubuntu. Linux będzie więc pierwszym systemem operacyjnym oferującym oficjalne wsparcie dla tego standardu. Osoby zainteresowane obsługą USB 3.0 wcześniej mogą skompilować ręcznie sterownik korzystając z odpowiednich repozytoriów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii