USB Killer zniszczy porty USB by chronić dane, rodzinę i firmę

Strona główna Aktualności

O autorze

Na serwisie indiegogo.com rozpoczęła się zbiórka na ciekawe urządzenie, którego jedynym zadaniem jest uszkodzenie wszystkich portów USB w komputerze. Według twórców, ten nietypowy sprzęt pozwoli na ochronę naszych danych, które mogłoby być skopiowane z wykorzystaniem właśnie portu USB.

USB Killer wygląda jak zwykły pendrive, którego możemy podpiąć pod komputer chociażby w celu skopiowania danych. Na tym jednak podobieństwo się kończy. USB Killer po podłączeniu do komputera uszkadza dostępne porty USB. W rezultacie już żadne urządzenie podłączone z wykorzystaniem USB nie będzie działać. Ma to ochronić nasze dane, oczywiście dane zostaną ochronione tylko przed osobą, która chciałby uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem USB.

Zbiórce pieniędzy na USB Killer towarzyszą dość ciekawe reklamy, które mogą co najwyżej wywołać uśmiech na twarzy. Równie interesujące jest jedno z głównych reklamujących haseł – „no USB Port – No Problem”. Według twórców USB Killer ma sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach, dzięki zniszczeniu portów USB ma chronić naszą rodzinę i naszą firmę. Mało tego, to niesamowite urządzenie ma sprawić, że świat stanie się lepszy. Podana została nawet przykładowa sytuacja, w której USB Killer ochroni nasze cenne dane przed przestępcą. Wyobraźcie sobie, że do waszego domu lub firmy ktoś się włamuje i szuka waszych ważnych prywatnych informacji. Włamywacz ten widząc nieszkodliwe wyglądającego pendrive’a z pewnością będzie chciał sprawić jakie dane się na nim znajdują, wówczas po podłączeniu USB Killer przestępca nie zobaczy nic, a dodatkowo zniszczy porty USB w komputerze.

Opisana sytuacja z pewnością jest dość niezwykła. Jeśli już do takiej by doszło, pozostałoby nam mieć nadzieję, że włamywacz na początku sięgnie właśnie pod USB Killer, a nie innego pendrive’a. Dodatkowo musimy liczyć, że włamywacz nie wpadnie na pomysł, aby wziąć własny nośnik danych i poszukać cennych informacji na dysku komputera. Dobrym wyjściem wydaje się być pozostawianie minimum jednej sztuki USB Killer przy komputerze i poukrywanie innych pendrive’ów, a i ważne by nie trzymać ważnych danych na dysku twardym komputera. Co najważniejsze, musimy być ostrożni by samemu nie podpiąć USB Killer.

Jeśli widzicie potencjał w USB Killer i jesteście przekonani, że to urządzenie ochroni Wasze dane, to powinniście wspomóc twórców. Obecnie zebrano prawie 20% z oczekiwanych 10 tysięcy dolarów.

© dobreprogramy