USB WriteProtector 1.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

USB WriteProtector to niewielkie (niespełna 200 KB) i niewymagające instalacji narzędzie, z pomocą którego zabezpieczymy dowolne pliki zapisane na przenośnym nośniku USB.

Dzięki USB WriteProtector w łatwy sposób zablokujemy, a w razie potrzeby również odblokujemy możliwość zapisywania danych na dowolnym przenośnym nośniku, który podłączany jest do komputera za pośrednictwem złącza USB. Operacja ta jest banalnie prosta i ogranicza się do uruchomienia programu i wyboru jednej z dostępnych opcji: "Ochrona zapisu USB włączona" lub "Ochrona zapisu USB wyłączona".

Co istotne, blokując przy użyciu narzędzia zapis danych blokujemy również możliwość nadpisywania czy usuwania tych danych. USB WriteProtector doskonale sprawdzi się w przypadku kiedy chcielibyśmy pożyczyć nasz pendrive znajomemu, ale zależy nam aby dane na nim zapisane nie zostały utracone.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
seq23   4 #2 28.05.2018 09:36

@MichalIcz (niezalogowany): zaznaczasz opcję ochrony nośnika, potem go odłączasz a po ponownym podłączeniu zabezpieczenie działa... jednak tylko na komputerze na którym włączono zabezpieczenie... gdy się podłączy do innego komputera po zabezpieczeniu nie ma śladu, ponieważ program tak naprawdę nie zabezpiecza nośnika USB tylko blokuje przesył danych na nośnik poprzez blokadę portu USB na komputerze... zgłaszałem to już na tej stronie, ale jak na razie bez odpowiedzi, to co zostało napisane w opisie powyżej, czyli zabezpieczenie nośnika gdy pożyczymy znajomemu a ten nie będzie mógł nam skasować dane jest BŁĘDNE !!!

  #1 28.05.2018 08:32

Cyba robię coś nie tak bo u mnie nie działa ani z nośnikami formatowanymi FAT ani NTSF. Uruchamiam ( koniecznie na prawach administratora ), wybieram opcje ochrony nośnika i...jak mogłem tak nadal mogę kasować pliki z nośnika.