Uaktualniona demonstracja: Zapora systemu Windows w pigułce

Strona główna Aktualności

O autorze

Opublikowaliśmy uaktualnioną demonstrację Zapora systemu Windows w pigułce. Doprecyzowaniu uległy zagadnienia dotyczące filtrowania ruchu wychodzącego.

Demonstracja przekazuje zarówno podstawowe informacje na temat zapory zawartej w pakiecie Service Pack 2 dla Windows XP, jak również porusza bardziej zaawansowane zagadnienia administracyjne. Zasadniczo demonstracja została podzielona na cztery części: podstawowe informacje na temat zapory systemowej, demonstracja konfiguracji zapory oraz bardziej zaawansowane, tj.: zapora w instalacji nienadzorowanej, a także zapora w zasadach grupy.

W odpowiedzi na zgłaszane przez naszych Czytelników sugestie i uwagi w zaktualizowanej demostracji doprecyzowaliśmy omówienie filtrowania ruchu wychodzącego. W pierwotnej wersji dobór słownictwa mógł sugerować, że zapora wbudowana w Windows XP SP2 jest funkcjonalnie takim samym produktem jak np. Norton Personal Firewall. Tak naprawdę chodziło o pokazanie, że zapora ta jest w pełni funkcjonalnym firewallem tj. filtruje nie tylko ruch przychodzący ale też daje kontrolę na aplikacjami, które usiłują połączyć się z Internetem, przez co (oczywiście nie w pełnym zakresie) de facto filtruje również ruch wychodzący. Nie posiada co prawda pewnych opcji znanych z programów typu Personall Firewall, jednak nie dla każdego użytkownika są one niezbędne.

Tematyka jest bardzo interesująca, jesteśmy pewni, że początkujący użytkownicy mające mgliste pojęcie o zaporze systemowej jak również szerzej zainteresowani administrowaniem znajdą w naszej propozycji coś dla siebie.

Zapraszamy do obejrzenia uaktualnionej demonstracji Zapora systemu Windows w pigułce. Jak zawsze czekamy na Wasze opinie i sugestie na jej temat. Weźmiemy je pod uwagę podczas konstruowania kolejnych, które już niebawem się ukażą.

© dobreprogramy
s