Uber walczy z oszustami. Do aplikacji trafia nowe zabezpieczenie

Strona główna Aktualności
Uber chce jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo pasażerów, fot. Getty Images
Uber chce jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo pasażerów, fot. Getty Images

O autorze

Uber chce jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo swoich klientów i w związku z tym wprowadza do aplikacji nowe zabezpieczenie. Funkcja weryfikowania tożsamości w czasie rzeczywistym wykorzystuje biometrię, aby w konsekwencji ochronić przed różnego rodzaju nadużyciami.

Weryfikowanie tożsamości to rozwinięcie opcji wiesz z kim jedziesz, która trafiła do Ubera w lipcu bieżącego roku. Dzięki powiadomieniom, jeszcze przed wejściem do samochodu, pasażer dowiaduje się jaki pojazd po niego podjedzie. Poznaje między innymi numer rejestracyjny auta kierowcy, co pomaga wyeliminować wszelkie pomyłki.

Nowa funkcja Real Time ID Check dotyczy bezpośrednio kierowców oraz kurierów i trafia do Ubera oraz Uber Eats. Nowe zabezpieczenie będzie wymagać, aby kierowca zrobił sobie autoportret, który zostanie porównany przez aplikację ze zdjęciem-wzorcem. Prośba może zostać wyświetlona w dowolnym momencie, a zatem zarówno między przejazdami, jak i zaraz na początku pracy danego dnia. Jeśli zdjęcie nie będzie zgodne ze wzorcem, konto będzie blokowane do czasu wyjaśnienia.

Uber postanowił jeszcze bardziej chronić tożsamość klienta. Ty musisz zadbać o to, by podczas zamawiania kursu nikt nie śledził twojej lokalizacji. Zadbaj o to przy pomocy odpowiedniego zabezpieczenia antywirusowego.

Uber tłumaczy, że nowa opcja weryfikowania tożsamości kierowców jest zgodna z europejskimi przepisami dotyczącymi RODO. Jednocześnie dodaje, że podobnie jak dotychczas, pasażerowie mogą cały czas ręcznie zgłaszać jakiekolwiek wątpliwości związane z wiarygodnością kierowcy i nowe zabezpieczenie nie będzie miało na to wpływu.

Aplikację Ubera można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s