Uber wyciąga rękę po biznes: UberCENTRAL zadba o prestiż firmy i komfort klientów

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Oprócz dodatkowych funkcji rozliczania przejazdu, nie można powiedzieć, aby Uber oferował dotąd szczególnie wiele firmom, czy to najmniejszym przedsiębiorstwom, czy ogromnym korporacjom. Na blogu usługi opublikowano jednak komunikat o rozpoczęciu testów UberCENTRAL, który będzie łączył firmy z klientami.

UberCENTRAL zostanie oddany w ręce zainteresowanych firm, aby te mogły zapewnić komfortowy transport swojemu klientowi. Do predyspozycji klienta, czy też jego statusu, będzie można dostosować konkretny rodzaj Ubera, łącznie z limuzynami UberBLACK. Mimo że wpis najbardziej skupia się na biznesie, to szerokie zastosowania UberCENTRAL może znaleźć także poza nim, na przykład przy odbieraniu pacjentów po wyjściu ze szpitala.

Oczywiście taki grunt wymaga dodatkowych funkcji aplikacji, zaś najbardziej odróżnia UberCENTRAL od standardowej aplikacji możliwość realizowania wielu przejazdów jednocześnie. Wszystkie je oczywiście można śledzić. Po zamówieniu w ten sposób Ubera, klienci otrzymają SMS-a ze szczegółami dotyczącymi przejazdu, między innymi z linkiem pozwalającym na śledzenie trasy przejazdu na mapie. Uber podkreśla jednak, że posiadanie przez nich przy sobie telefonu nie jest w ogóle konieczne.

Dodatkową zachętą dla klientów będzie z całą pewnością fakt, że to właśnie zamawiający Ubera zapłaci za przejazd. Z drugiej strony jednak należałoby się zastanowić, czy taka usługa nie spowoduje jeszcze większego napięcia pomiędzy kierowcami Ubera i taksówkarzami – na przykład w związku z tym, że ci ostatni mogą stracić łakomy kąsek, jakim są postoje pod hotelami. Aktualnie UberCENTRAL testowany jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a wkrótce pojawi się w kolejnych państwach.

© dobreprogramy