reklama

Uber zadba o bezpieczeństwo przejazdów oraz uczciwość użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W przypadku takiej usługi, jak Uber, kluczową kwestią w zdobyciu popularności, szczególnie na rynkach, na których firma rozpoczęła działalność stosunkowo niedawno, są opinie jej użytkowników, które roznoszą się pocztą pantoflową.

Dotyczy to także ocen konkretnych kierowców. Firma opublikowała dziś komunikat o nowej metodzie weryfikacji jakości ich pracy. A ta, jak przystało na Ubera, odbywa się za pomocą smartfonów, a konkretniej wbudowanych w nie przechyłomierzy.

Dane dotyczące prędkości kątowej zebrane za ich pomocą mają być wyznacznikiem tego, jak komfortowy był przejazd. Ponadto na odcinku przejazdu zostanie także, z uwzględnieniem obowiązujących tam ograniczeń prędkości, ustalona przeciętna prędkość przejazdu.

Dane z przechyłomierza będą oczywiście służyć przede wszystkim zbadaniu tego, czy kierowca nie przyśpiesza lub nie zwalnia zbyt gwałtownie. Nowy sposób weryfikacji jest jednak metodą sprawdzania prawdomówności użytkowników.

W razie sporów o wątpliwą jakość przejazdu, firma będzie miała w ręku narzędzie pozwalające na obiektywne określenie jakości świadczonych przez kierowcę usług eliminując niesprawiedliwe oceny użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama