UberEATS ruszył: stała opłata za dostawę bez minimalnej kwoty zamówienia

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Pierwsze informacje na temat rychłego startu kolejnej usługi Ubera, UberaEATS, w Polsce pojawiły się jeszcze w grudniu zeszłego roku. Dziś jest już ona dostępna, choć na razie tylko na terenie Warszawy.

W oficjalnym komunikacie na temat premiery UberEATS, możemy dowiedzieć się, że Uber zgromadził w Warszawie ponad 150 partnerów. I to właśnie w kwestii ich doboru może tkwić źródło przyszłego sukcesu – po części są to restauracje, które dotąd w ogóle nie oferowały dostawy posiłków, zarówno przez serwisy w rodzaju Pyszne.pl, jak i samodzielnie.

Co ważne, przynajmniej na razie, opłata za dostawę wypada całkiem atrakcyjne – niezależnie od odległości, Uber pobiera 7,99 złotych. UberEATS nie cierpi także na bolączkę większości serwisów, gdzie można zamówić posiłek, czyli wysoką minimalną kwotę zamówienia, którą zresztą najczęściej ustalają sami restauratorzy. Kierowcy UberEATS dowiozą każdy posiłek.

Nie tylko kierowcy zresztą. Rozwozić posiłki można także na rowerach czy skuterach. Problemem wydaje się natomiast czas ich pracy: mimo że oficjalny opis aplikacji mówi o całodobowej dostępności UberEATS, to w Warszawie dostawcy będą pracować tylko w godzinach 11:00 – 23:00. Aplikację znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy