Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Ubezpiecz się na Androidzie!

Trochę faktów.

Generali Polska we współpracy z firmą Decerto przygotowała bezpłatną aplikację mobilną na smartfony i tablety o nazwie „Generali Auto”. W pierwszym tygodniu aplikację pobrało ponad 14 000 użytkowników.
Ta innowacyjna (bo pierwsza na rynku) aplikacja ma wspierać użytkowników w przypadku wystąpienia wypadku komunikacyjnego, pozwala na uproszczone zgłoszenie szkody komunikacyjnej, majątkowej, a także osobowej. Aplikacji jest na tyle uniwersalna, że korzystać z niej mogą nie tylko klienci Generali. Poprzez zeskanowanie kodu umieszczonego na blankiecie dowodu rejestracyjnego udostępnia ona szacunkową wycenę pojazdu wg Eurotax* oraz historię szkodowości OC, AC zarówno samochodu jak i jego właściciela. Połączona jest z bazą UFG*, więc bada nie tylko szkodowość w Generali, ale u wszystkich ubezpieczycieli. Okazuje się to szczególnie przydatne podczas zakupu używanego auta w kraju. W kilka sekund sprawdzimy czy była szkoda na pojeździe i w jakim przedziale kwotowym mieści się wysokość wypłaconego odszkodowania, co zobrazuje nam wielkość uszkodzeń pojazdu.
Oczywiście w Generali Auto nie zabrakło funkcjonalności związanej stricte ze wsparciem sprzedaży produktów :). Użytkownicy mogą samodzielnie dokonać wstępnej kalkulacji składki ubezpieczenia pojazdu oraz zapisać ją w portalu sprzedażowym ubezpieczyciela, co powoduje przyśpieszenie procesu wystawiania polis komunikacyjnych. Czyżby narzędzie, którego głównym celem jest rozwijanie alternatywnego kanału sprzedaży jak najmniejszymi środkami?
Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach – dla urządzeń korzystających z systemu Android oraz IOS. Wymagania sprzętowe: Android – wersja 2.2 lub wyższa, w przypadku telefonów z systemów IOS wersja 5.0 lub wyższa; autofocus, przyda się też GPS.
Dostępna jest za darmo na platformach „App Store” i „Google Play”.

Teoria teorią, ale sprawdźmy jak to działa w praktyce.

Sama instalacja może się okazać problematyczna na tabletach (Nie udało mi się to niestety na żadnym z testowanych). Jak już się uporamy z instalacją sam proces obsługi jest wręcz banalny. Po uruchomieniu zobaczymy całkiem ładny layout i menu kontekstowe.
Warto w pierwszej kolejności uzupełnić swój profil. Unikniemy dzięki temu pojawiających się błędów w opcji sprawdzania auta a wprowadzone raz dane będą wykorzystywane w dalszych procesach. W zakładce o Generali znajdujemy krótki opis grupy z podlinkowanym przedstawieniem oferty produktowej. Opcja wezwanie pomocy to łączenie z nr 112 albo Assistance Generali.
Po wypadku to informacje o: zabezpieczeniu miejsca wypadku; nr alarmowych; danych, które trzeba zapisać; wezwaniu policji; zgłoszeniu szkody w Generali. Zabrakło mi tutaj jakiejś krótkiej instrukcji udzielania pierwszej pomocy.
Ciekawym elementem jest opcja zgłoszenia szkody /roszczenia. Tu mamy 2 możliwości albo łączymy się z infolinią albo wypełniamy formularze online. Zgłoszenie takie może obejmować szkodę na pojeździe lub mieniu oraz roszczenie w ramach ubezpieczenia grupowego na życie z tytułu urodzenia dziecka, śmierci rodzica, teścia. Przy szkodzie na pojeździe dane poszkodowanego są zaczytywane z informacji wprowadzonych w profilu, można również zeskanować kod z dowodu rejestracyjnego. Na mapie uszkodzeń pojazdu zaznaczamy miejsca, które zostały uszkodzone w ramach zgłaszanej szkody. Dołączamy niezbędną dokumentację zdjęciową, która jest świetnie obrazkowo opisana. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, jakich dokumentów czy elementów pojazdu należy podłączyć zdjęcia. Specjalne okna pop-up przypominają o przygotowaniu dokumentów niezbędnych do zgłoszenia i likwidacji szkody. Tak samo rzecz się ma do zgłaszanych roszczeń. Wypełniamy banalny formularz, podłączamy zdjęcia wymaganych dokumentów i w ciągu 24h powinniśmy mieć rozpatrzone zgłoszenie. Opcja wypłaty roszczenia tylko w wariancie przelewu na konto bankowe.
Jeśli chodzi o sprawdzanie auta to skanujemy kod z dowodu rejestracyjnego (testowałam na średniej jakości kserokopii dowodu rej i nie zadziałało) oczywiście po zaakceptowaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych i oświadczeniu, że jesteśmy właścicielem pojazdu lub posiadamy jego upoważnienie. Ustawiamy odpowiedni przebieg i wybieramy typ pojazdu.
Naszym oczom ukazuje się wstępna wycena pojazdu bez uwzględnienia wyposażenia dodatkowego czy uszkodzeń (ma to wpływ na wycenę pojazdu), wykaz szkód pojazdu, wykaz szkód właściciela, wstępna kalkulacja składki OC/ AC. Składka ta jest wyliczana na podstawie liczby lat posiadania polisy OC/AC oraz liczby szkód, dane te są pobierane z bazy UFG. Czasami nie wszystkie szkody zostają ‘’wykryte’’. Wynika to z opóźnionego raportowania Ubezpieczycieli do UFG lub szkód spoza terenu Rzeczpospolitej Polskiej.
Co do wysokości składki to należy zaznaczyć, że nie uwzględnia ona liczby lat posiadania prawa jazdy przez właściciela oraz danych współwłaściciela. A to oczywiście znacząco może wpłynąć na składkę i porządnie ją zawyżyć zwłaszcza, gdy mówimy o młodym kierowcy. Proponowana składka w aplikacji może też okazać się niższa w rzeczywistości, jeśli posiadamy inne ubezpieczenia w Generali i poinformujemy o tym Agenta. Są również sytuacje, w których aplikacja nie pokaże nam wstępnej stawki:
a) Gdy pojazd należy do osoby prawnej lub gdy dla jednego właściciela przypada więcej niż jeden pojazd, z uwagi na ograniczenia techniczne, Generali zastrzega prawo do wyświetlenia wyłącznie informacji o historii szkodowej dla danego pojazdu bez wyświetlenia informacji o historii szkód dla danego właściciela oraz bez wstępnej kalkulacji składki.
b) Dla niektórych pojazdów m.in. z przyczyn ich wieku lub nietypowego modelu
Tak czy inaczej w celu poznania ostatecznej składki i wystawienia polisy ubezpieczeniowej należy kontaktować się z Agentem. Po wybraniu przez Nas tej opcji do najbliższej placówki Generali (weryfikacja po kodzie pocztowym) zostanie przesłany Nasz nr telefonu razem z nr rejestracyjnym pojazdu, a kalkulacja, którą wykonaliśmy w aplikacji mobilnej trafi do systemu informatycznego na 30 dni. Po upływie 30 dniowego terminu od dokonania kalkulacji i nie zawarcia umowy ubezpieczenia dane dotyczące takiej kalkulacji zostają automatycznie i trwale usunięte z systemów teleinformatycznych, o ile Generali nie będzie uprawnione do ich przetwarzania na innej postawie prawnej :).

Tuż przy końcu menu Generali Auto mamy wykaz placówek sprzedażowych, warsztatów i placówek medycznych na google maps przy użyciu lokalizatora GPS lub na zwykłej rozwijanej liście. Zakładka z kontaktem zawiera opcję połączenia z infolinią lub zamówienia rozmowy poprzez formularz.

Podsumowanie.

Podsumowując ogólnie to daję plus za pionierski projekt. Czas jednak pokaże, komu i czemu bardziej ma to służyć. Czy Nam użytkownikom, czy wielkiej korporacji, która na pewno nie jest instytucją charytatywną i we wszystkim, co robi dopatruje się jak największych zysków. Przetestować jednak nie zaszkodzi.

PS. Przepraszam, za jakość fotek, ale nie mam w telefonie root’a i nie mogę zainstalować programu do screenów a w łączenie widoku z telefonu na laptopa nie miałam czasu się bawić.

-----------------------------

Eurotax to baza zawierająca uśrednione ceny pojazdów na rynku europejskim - większość firm ubezpieczeniowych opierają na tych danych wyceny pojazdów.

UFG- Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny
 

internet porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
sgj   12 #1 15.06.2013 19:58

"W kilka sekund sprawdzimy czy była szkoda na pojeździe i w jakim przedziale kwotowym mieści się wysokość wypłaconego odszkodowania, co zobrazuje nam wielkość uszkodzeń pojazdu."

Jeśli szkoda była z naszej winy to będzie tylko informacja o tym bez żadnych kwot, czyli wiemy że coś się stało, ale nie wiemy czy w wyniku jakiegoś zderzenia pękł sam zderzak czy auto wymagało dospawania całego przodu ;)

amyamy   7 #2 15.06.2013 21:10

Konkretnej kwoty nie ma ale jest przedział odszkodowania.

sgj   12 #3 15.06.2013 21:37

W sytuacji o której pisałem nie ma żadnych kwot ani przedziałów.

amyamy   7 #4 15.06.2013 21:56

Chodzi Ci o szkodę z OC czy AC?

sgj   12 #5 15.06.2013 22:22

Z żadnej.
Jeśli spowodujesz szkode na innym aucie, a sam swojego nie naprawiałeś z AC, nie ma żadnych danych poza informacją o zdarzeniu.

amyamy   7 #6 16.06.2013 09:55

No ok, ale wychodzi na to, że mówimy o szkodzie na innym pojeździe niż ten, którego kod został zeskanowany. Załóżmy, że potencjalny nabywca auta chce zeskanować kod z Twojego dowodu rejestracyjnego. Chciałbyś żeby widział wysokości wszystkich Twoich szkód? Niby po co? Jemu wystarczy info o tym konkretnym aucie.

Mifczu   12 #7 16.06.2013 13:50

A androidy od 4.x nie maja w standardzie screenshotów?

kwpolska   7 #8 16.06.2013 14:01

czemu reklama jest na głównej?

wajdzik   6 #9 16.06.2013 14:49

Kwpolska, reklama czego? Bo jak dla mnie to jest recenzja, a tego typu rzeczy co chwile pojawiają się na głównej (chociażby fajny tekst o AirDroid)

sgj   12 #10 16.06.2013 17:16

@amyamy
"No ok, ale wychodzi na to, że mówimy o szkodzie na innym pojeździe niż ten, którego kod został zeskanowany. Załóżmy, że potencjalny nabywca auta chce zeskanować kod z Twojego dowodu rejestracyjnego. Chciałbyś żeby widział wysokości wszystkich Twoich szkód? Niby po co? Jemu wystarczy info o tym konkretnym aucie."

Grrry , możesz przeczytać jeszcze raz o czym pisałem tylko ze zrozumieniem tekstu?

Cały czas pisze o tym że możesz sobie skanować mój dowód do woli i nie będziesz tam miał żadnych kwot, pomimo że auto było bite i informacja o dacie samego zdarzenia jest zapisana w UFG co w opisywanej sytuacji nie pozwoli w żaden sposób określić jak bardzo zniszczone mogło być auto.

Autor edytował komentarz.
amyamy   7 #11 16.06.2013 21:13

Wrrrr, nie mam teraz dostępu do dw. rej ze szkodami. Twierdzisz, że w żadnym stadium przypadku ta aplikacja nie pokaże wartości szkody? Trochę się już pogubiłam w Twoim toku myślenia, sam piszesz: "Jeśli spowodujesz szkodę na innym aucie", a późnej wrzucasz mi, że nie czytam ze zrozumieniem.
Jako potwierdzenie podaję link do programu, w którym było info o tej aplikacji: http://tvnplayer.pl/programy-online/co-za-tydzien-odcinki,1199/odcinek-599,S00E5... Spójrz na 10:55, screen z wykazem szkód.

Axles   18 #12 17.06.2013 13:33

Jak sprawdzi ktoś to w realnej sytuacji dajcie znać :) do co screenów spróbuj przycisk home równocześnie z power, na Samsungach tak robią się screeny (chyba, że to od Androida zależne).

sgj   12 #13 17.06.2013 16:46

" Wrrrr, nie mam teraz dostępu do dw. rej ze szkodami. Twierdzisz, że w żadnym stadium przypadku ta aplikacja nie pokaże wartości szkody? "

A ja mam dostęp i widzę co widzę i wiem kiedy ta aplikacja nie ma prawa wyświetlić żadnych kwot a kiedy może to zrobić. Piszę cały czas o konkretnym przypadku a Ty dalej swoje.

"http://tvnplayer.pl/programy-online/co-za-tydzien-odcinki,1199/odcinek-599,S00E5... Spójrz na 10:55, screen z wykazem szkód."

Patrzę i widzę kwoty tylko na AC, czekaj o czym ja to pisałem, tak o tym, że gdy się nie korzystało z AC nie ma kwot...

Autor edytował komentarz.
kwpolska   7 #14 17.06.2013 17:14

@wajdzik

Reklama produktu grupy Generali, której logo przypadkiem znajduje się w avatarze OP?

amyamy   7 #15 17.06.2013 19:06

@kwpolska
Awatar jak awatar. Sam kod już gdzieś tu niestety widziałam, więc nie chciałam dublować. Z uwagi na to, że jest to mój pierwszy wpis wstawiłam taki pasujący do niego. W miarę mojego rozwoju tutaj i ukształtowania charakteru bloga zapewne go zmienię, ale na chwilę obecną brak pomysłu. Może jakieś sugestie?, skoro tak bardzo Ci się nie podoba:). Jeśli w taki sposób i w takich miejscach miałabym cokolwiek reklamować to musiałabym być nieźle stuknięta ;).

amyamy   7 #16 17.06.2013 19:21

@sgj
Hym, pisałeś też, że z żadnej jak pytałam czy chodzi o OC czy AC?
Teraz widzisz już na AC:)
"Patrzę i widzę kwoty tylko na AC, czekaj o czym ja to pisałem, tak o tym, że gdy się nie korzystało z AC nie ma kwot..."
No jak nie korzystasz z AC to nie ma kwot, bo i nie ma szkody;)
A tak serio to możesz udowodnić swoje racje?

sgj   12 #17 17.06.2013 20:00

@"A tak serio to możesz udowodnić swoje racje?"

A możesz udowodnić swoje? O tym że z OC nie podaje kwot jest informacja w samej aplikacji.

"No jak nie korzystasz z AC to nie ma kwot, bo i nie ma szkody;) "

Jak nie korzystam z AC, a a jakieś zderzenie z innym autem było z mojej winy to w UFG jest informacja o szkodzie, bo szkoda była...

Autor edytował komentarz.
amyamy   7 #18 17.06.2013 20:58

@sgj

Zgadza się, ale to wtedy mówimy o szkodzie w OC, jako sprawca bądź właściciel pojazdu (dla ułatwienia rozgraniczmy bezwzględnie OC od AC). Wtedy masz wykazaną szkodę z OC po PESELU, a nie, jako szkoda na sprawdzanym pojeździe. Możesz na tym "zeskanowanym" pojeździe nie mieć szkód OC, a na innych posiadanych, użytkowanych tak, Aplikacja powinna pokazać wszystkie szkody OC dotyczące Ciebie jak i pojazdu. Pytanie czy Twoja szkoda OC była na jakimś innym aucie, czy na tym konkretnym, sprawdzanym? i czy brak "kwoty" OC dotyczy tylko Twojego przypadku czy ogółem wszystkich? Jeśli tak jest to bezsensu, gdyż wiadomo, że chyba większość szkód idzie z OC (przynajmniej tak mi się wydaje).

sgj   12 #19 17.06.2013 21:09

"Wtedy masz wykazaną szkodę z OC po PESELU, a nie, jako szkoda na sprawdzanym pojeździe."

Nie, wtedy mam szkodę w historii pojazdu i szkodę w mojej historii jako właścicielal bo program wyświetla te dane osobno.

"i czy brak "kwoty" OC dotyczy tylko Twojego przypadku czy ogółem wszystkich?"

Z tego co wiem to wszystkich, aczkolwiek musiałbym sprawdzić dowód kogoś kto naprawiał samochód z czyjegoś OC. Zauważ że nawet na podanym przez Ciebie filmiku przy OC nie ma danych.

Autor edytował komentarz.
amyamy   7 #20 17.06.2013 21:36

@sg
j"Nie, wtedy mam szkodę w historii pojazdu i szkodę w mojej historii jako właścicielal bo program wyświetla te dane osobno".
No o to dokładnie mi chodziło, ale Ty wciąż piszesz o "innym pojeździe", a jak ja zadaję konkretne pytanie, o jaki pojazd chodzi to nie odpowiadasz, więc już nie wiem, o jakim pojeździe rozmawiamy. Zresztą to jest nie jest istotne.
Ja też pytałam znajomego i twierdził, że widzi kwoty na OC również. Nawet próbowałam załatwić od niego screenshot'a. Już zatarłam ręce, ale okazało się, że zabrali mu dowód rej za pękniętą szybę:)

  #21 02.06.2014 16:56

czyli jak jest? bo już nie trybie.Ja sprawdzałem swoje auto i jest że była 1 szkoda z oc i nie ma kwoty.Jestem drugim właścicielem auta i ma ono pekniety zderzak tylni

amyamy   7 #22 04.06.2014 09:58

Kiedyś pokazywało przedział odszkodowania potem tylko ilość, w dodatku zmieniły się przepisy i od teraz zamiast ilości szkód będzie komunikat: "Funkcjonalność została zablokowana"

amyamy   7 #23 04.06.2014 10:08

Pozostaje poczekać aż Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców stanie się ogólnie dostępnym narzędziem do sprawdzania: liczby byłych właścicieli, danych technicznych, listy badań technicznych, zgłoszeń szkód do ubezpieczycieli, przebiegu, oraz informacji czy pojazd nie został wycofany z użytku lub nie jest kradziony. Takie są plany, ale kiedy to nastąpi....

  #24 11.06.2014 11:53

aplikacja nie działa komunikat: "Funkcjonalność została zablokowana"

amyamy   7 #25 15.06.2014 18:20

No dokładnie tak jak pisałam:/

  #26 07.12.2016 15:53

Polecam artykuł w czasopiśmie Ubezpieczenia w Rolnictwie Materiały i Studia
Obowiązkowe ubezpieczenie posiadacza pojazdu mechanicznego a ochrona ubezpieczeniowa w przypadku szkód wyrządzonych przez pojazdy nietypowe w warunkach innych niż transport
http://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/kwartalnik/UwR-55-56.201...