Ubiquiti prezentuje nowe urządzenia sieciowe – jedno z nich z niespotykaną wydajnością

Ubiquiti prezentuje nowe urządzenia sieciowe – jedno z nich z niespotykaną wydajnością

Ubiquiti prezentuje nowe urządzenia sieciowe – jedno z nich z niespotykaną wydajnością
Redakcja
04.10.2018 11:38

Amerykański producent rozwiązań sieciowych nie przestaje zaskakiwać. Po świetnym punkcie dostępu UAP-AC-PRO, który zyskał uznanie użytkowników na całym świecie i szybko stał się numerem jeden w ofercie Ubiquiti, trudno było wskazać konkurencyjne urządzenie. Na horyzoncie pojawiły się jednak modele, które mają spore szanse na zdetronizowanie poprzednika. Poznajcie UAP-nanoHD i UAP-XG. Pierwszy z nich to przede wszystkim kompaktowa forma i szybkość, drugi – niespotykana dotąd wydajność. - W ostatnim czasie w ofercie producenta wyraźnie widać tendencję wzrostową, zarówno w zakresie prędkości przesyłu danych, jak i liczby aktualnie obsługiwanych użytkowników. Rynek sieci bezprzewodowych stale ewoluuje, a sprostanie jego wymaganiom nie jest łatwe. Dzięki stałemu rozwojowi Ubiquiti zaskakuje nowymi rozwiązaniami, udowadniając, że ma jeszcze sporo do powiedzenia – podkreśla Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w Senetic.

Znana funkcjonalność w ultranowoczesnym wydaniu

UAP-nanoHD to kolejny – po modelach PRO i HD – wyczekiwany produkt Ubiquiti o sporym potencjale. Niewielki rozmiar, niski profil, 4x4 Wave 2 MU-MIMO (Multi User, Multiple Input, Multiple Output), obsługa ponad 200 użytkowników, 802.3af PoE i doskonały stosunek ceny do wydajności w segmencie Enterprise WiFi są wystarczającymi argumentami, aby wziąć go pod uwagę. Rozwiązanie współpracuje ze znanym użytkownikom oprogramowaniem UniFi. Jego nisko profilowa budowa i spersonalizowane obudowy imitujące m.in. marmur, beton czy drewno sprawiają, że UAP-nanoHD dyskretnie wpisuje się w każdą przestrzeń. W porównaniu z wersją PRO, nanoHD jest ponad 30% mniejszy.

Ubiquiti UAP - nanoHD - unboxing

  • Większa prędkość, wydajność, atrakcyjna cena i mniejsza od dotychczasowych punktów dostępu forma przy zachowaniu dotychczasowej funkcjonalności sprawiają, że UAP-nanoHD może stać się poważną konkurencją dla sztandarowych modeli producenta – mówi specjalista z Senetic.

UAP-XG

Kolejną nowością jest UAP-XG, który tylko potwierdza świetną formę producenta. Model jest obecnie najszybszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku.

  • To pierwsze z rozwiązań, z nowo powstałej linii produktów XG, które są wyposażone w porty pracujące z prędkością maksymalnie 10 Gb. Ogromna - jak na punkt dostępowy - przepustowość w połączeniu z niespotykaną dotychczas w Ubiquiti liczbą aktualnie obsługiwanych przez jedno urządzenie użytkowników (1500!) sprawia, że produkt świetnie sprawdzi się w środowiskach o dużej gęstości, wymagających szybkiej transmisji danych – zaznacza Adam Wawrzynek.

Podobnie jak nanoHD, XG współpracuje z intuicyjnym oprogramowaniem UniFi, pozwalając na szybkie wykrywanie urządzeń, ich monitoring i konfigurację w celu scentralizowanej kontroli. UAP-XG stale monitoruje środowisko RF, sprawdzając zarówno potencjalnie szkodliwe aktywności, jak i najlepszy kanał dla wydajnej pracy sieci.

Ubiquiti WiFi Access Point UAP-XG - unboxing

Technologia dla tłumów

Poza wspomnianymi modelami producent zadbał o stworzenie punktu dostępu o największej pojemności na świecie do zastosowań na zewnątrz i w budynkach.

5 GB/s, MU-MIMO, 10 Gigabit Ethernet i obsługa 1500 klientów mówią same za siebie. - UWB-XG powstał z myślą o środowiskach o najwyższej gęstości, dlatego świetnie sprawdza się na stadionach, salach wykładowych, koncertowych i innych miejscach, w których jest spora liczba osób na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Model potwierdza, że Ubiquiti to nie tylko elastyczność i skalowalność w przypadku mniejszych sieci, ale też wydajność i prędkość w miejscach o wysokiej koncentracji użytkowników – podsumowuje Adam Wawrzynek z Senetic.

Popularność rozwiązań Ubiquiti wynika z ich jakości, szybkości, niezawodnego działania i charakterystycznego dla producenta designu. Nowa seria niesie za sobą jednak coś więcej – udowadnia, że jedyną stałą rozwoju technologii jest zmiana i nie zawsze lepsze jest wrogiem dobrego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)