reklama

Ubiquity - wykonaj to co napiszę

Strona główna Aktualności

O autorze

Fundacja Mozilla poinformowała o wydaniu pierwszej wersji nowego rozszerzenia dla Firefoksa - Ubiquity 0.1. Jest to dosyć nietypowy dodatek, pozwalający na zastąpienie najpopularniejszych czynności wykonywanych podczas korzystania z Internetu słownymi poleceniami.

Rozszerzenie Ubiquity pozwala użytkownikowi na integrację funkcji wielu aplikacji sieciowych. Przykładowo chcąc zaprosić znajomych do restauracji wystarczy użyć kilka prostych komend, które np. przekierują użytkownika do usługi Google Maps, bądź zaprezentują mu recenzje danego lokalu z serwisu Yelp. Następnie pozostaje tylko skopiowanie kodu i wklejenie go do wiadomości mailowej, którą wyląduje w elektronicznych skrzynkach pocztowych uczestników imprezy. Dodatek oferuje użytkownikom wiele przydatnych komend i poleceń, które usprawnią ich pracę w Internecie. Wśród nich znaleźć można m.in. defi - wywołujący definicję, trans - tłumaczący wskazany tekst, czy np. twit - kopiujący materiał do serwisu Twitter. Ponadto każdy zainteresowany zdefiniować może własne polecenia, jak zapowiadają twórcy w tym celu nie jest wymagana zaawansowana wiedza.

Dodatek Ubiquity pobrać można z oficjalnej strony projektu. Przed rozpoczęciem pracy z rozszerzeniem zaleca się użytkownikom zapoznanie z udostępnionym przez twórców materiałem wideo, oraz tutorialem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić