reklama

Ubisoft ugryzł czekoladę — kupił hiszpański oddział Digital Chocolate

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ubisoft nabrał ochoty na słodycze i kupił sobie oddział studia deweloperskiego Digital Chocolate w Barcelonie. Firma założona w 2003 roku przez Tripa Hawkinsa, jednego z ojców EA, koncentrowała się głównie na produkcjach na urządzenia przenośne, co jednak nie przyniosło jej zbytniej sławy. Sam zrezygnował zeszłego lata z posady szefa, a przedsięwzięcie zaczęło mocniej podupadać. Jedno oddziały zamknięto, inne jak widać okazały się łakomym kąskiem. Ubi ma prawa do marek oraz gier hiszpańskiej ekipy.

Okazało się, że niezbyt dobrym pomysłem było uruchamianie nowych zespołów w odległych od siebie częściach świata, bo miały problem z porozumiewaniem się i wspólnym szlifowaniem projektów... Jest więc, jak jest. Niecałe 50 osób, które przeszły pod skrzydła Ubisoftu, odpowiada za takie produkcje jak Galaxy Life, Zombie Lane, Army Attack, Millionaire City czy MMA Pro Fighter. Na razie nie wiadomo czym się zajmą.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić