reklama

Ubisoft zamyka studio w Vancouver

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Początek roku i różne firmy, w tym również te zajmujące się na co dzień cyfrową rozrywką, reorganizują się, aby sprostać temu, czego dokonać pragną na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy. Rozpatrywanie na nowo sensowności działań pewnych wewnętrznych zespołów nie ominęło także Ubisoftu - znanego producenta i wydawcy gier. W ramach zmian postanowiono zamknąć studio działające dotąd w Vancouver.

Decyzja nie dziwi, bowiem ekipa ta stała za raczej przeciętnej jakości produkcjami sportowymi, w tym Pure Football, które niestety nie mogło się mierzyć z seriami FIFA czy Pro Evolution Soccer, a także odebranych równie chłodno, nastawionego bardziej na młodego odbiorcę Academy of Champions, czy wypuszczonego na rynek z myślą o kontrolerze Move oraz sensorze Kinect MotionSports Adrenaline.

Ubisoft podkreśla, że to nie był prosty wybór i firma siebie obarcza winą za brak sukcesu działających w Vancouver, utalentowanych jednak ludzi. Pracownikom zaoferuje się posady w innych wewnętrznych studiach, pomoże im także w stawianiu następnych kroków w branży - choćby nawet nie miało to się odbywać w ramach struktur firmy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić