Ubisoft zapowiada Far Cry 5 i zupełnie nowego Assasin’s Creeda

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W ciągu najbliższego roku zobaczymy kilka nieźle zapowiadających się gier Ubisoftu. Jak z pewnością się domyślacie, będzie to kolejna część bardzo popularnej serii Assasin’s Creed i nowy Far Cry. Wydana zostanie także druga odsłona wyścigów The Crew.

Assasin’s Creed II pojawił się w 2009 roku, zdobywając uznanie graczy i dziennikarzy, odnosząc sukces i dając Ubisoftowi nową, rozpoznawalną markę. Nie musieliśmy długo czekać na następców, twórcy dali nam dwa oddzielne duże dodatki – Brotherhood oraz Revelations. Potem pojawiały się kolejne części, wydawane niemal jedna po drugiej, przynosząc niemal identyczną mechanikę, czasami wzbogaconą o kilka mniej istotnych elementów.

Niestety, szybki cykl wydawniczy nie tylko zatrzymał rozwój mechaniki, ale także przełożył się na niedopracowanie gier. Widać to było zwłaszcza w odsłonie Unity, która znana była przede wszystkim z licznych błędów. Pojawiły się narzekania, że seria stała się tak zwanym tasiemcem, utrzymywanym wyłącznie do odcinania kuponów i zarabiania na graczach. Skargi najwidoczniej w końcu dotarły do Ubisoftu, który poinformował, że na nową część przyjdzie nam dłużej poczekać, a dodatkowy czas ma zostać wykorzystany na wprowadzenie większych zmian i uczynienie produkcji bardziej dopracowaną.

Kilka dni temu do sieci wyciekło zdjęcie z nowej gry Ubisoftu. Pojawiły się głosy, że to nowy Assasin’s Creed. Zrzut ma przedstawiać nowego głównego protagonistę, najpewniej członka zakonu asasynów.

Nieoficjalne informacje wskazują, że nowa część zostanie zatytułowana Assasin’s Creed: Origins, będzie prequelem serii i jeszcze w tym roku zadebiutuje na PC, Xboksie i PlayStation. Twórcy nie potwierdzili, że zdjęcie faktycznie przedstawia Assasin’s Creed. Ogłosili jednak, ze prace nad nową odsłoną już trwają.

Yves Guillemot, współzałożyciel i obecny dyrektor generalny Ubisoftu, potwierdził, że w ciągu najbliższego roku powrócą gry serii Far Cry, The Crew i South Park. O nowych odsłonach nadal wiemy niewiele. Kolejne informacje najpewniej usłyszmy na tegorocznych targach E3. Konferencja Ubisoftu ma odbyć się 12 czerwca, a więc czekamy i liczymy na ogłoszenie czegoś naprawdę rewolucyjnego.

© dobreprogramy