r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ubisoft zapowiada RPG Child of Light na silniku ostatnich Raymanów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Ubisoft powrócił do klasycznego stylu ukazania akcji w Rayman Origins i kolorowa kreskówkowa oprawa towarzyszyć nam będzie również w nadchodzącym Rayman Legends, ale technologia UbiArt wykorzystywana w obu produkcjach posłuży nie tylko platformówkom. Zapowiedziano oto Child of Light, robiące użytek z tego samego silnika dzieło RPG na japońską modłę. Projekt w cyfrowej formie pojawi się zimą do kupienia.

Niewiele na razie o grze wiadomo. Po Far Cry 3 oraz FC 3: Blood Dragon ekipa Ubisoftu z Montrealu postanowiła zrobić sobie odskocznię od strzelanek. Zamiast jednak skoncentrować się na czymś lekkim, łatwym i przyjemnym, typu gra na urządzenia z ekranami dotykowymi, postanowiła podnieść sobie nieco poprzeczkę, obmyślając napędzaną wciągającą fabułą propozycję z kategorii jRPG z uroczą bohaterką w roli głównej. Co ciekawe, Child of Light robi około 30 osób, z czego jakaś jedna trzecia to kobiety. Spróbują udowodnić, że małym kosztem oraz szybko da się wyprodukować hit. Platformy docelowe dla projektu pozostają nieznane. Konkrety ponoć poznamy wkrótce.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii