reklama

Ubisoft zapowiada Tetrisa na konsole nowej generacji, w sam raz na 30-lecie marki

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Posiadacze PlayStation 4, którzy skarżyli się na brak ciekawych gier dla tego systemu, a także ci szykujący się do zakupu Xboksa One (liczący jednak na tegoroczną premierę urządzenia w Polsce) dostaną niebawem prawdziwą klasykę w next-genowym wydaniu. Ubisoft zapowiedział, że w opracowaniu jest oto wersja Tetrisa tworzona z myślą o konsolach najnowszej generacji. Szef firmy Yves Guillemot zapewnia, iż nowy tytuł wykorzystywać będzie ich olbrzymie możliwości, by dać nam jeszcze więcej frajdy.

Brzmi może jak żart, lecz faktycznie na 30-lecie marki, która przypomnę pojawiła się na rynku 6 czerwca 1984 roku, Ubisoft przygotowuje klockowe szaleństwo dla każdego — z marketingowego punktu widzenia, szkoda byłoby przecież przegapić okrągły jubileusz. Produkt pojawi się w cyfrowej formie i na razie tyle o nim w sumie wiadomo. W każdym razie The Tetris Company jest pewne, że dostaniemy najlepsze wydanie klasyka dotąd.

Trudno sobie chyba wyobrazić, w jaki to sposób doskonale kojarzona gra logiczna, która przez lata ukazała się w różnych wersjach w przynajmniej 185 krajach oraz 50 różnych językach, miałaby nas wielce zaskoczyć, a PS4 i nowego Xboksa zaprzęgnąć do ostrej pracy. Skromna obsługa Kinecta plus sterowanie głosem na Xboksie, albo gładzikiem na padzie w przypadku konsoli Sony? A może rewolucja w postaci bardzo realistycznego zachowywania się spadających z góry, trójwymiarowych klocków, posiadających swoją odpowiednią masę, a w zależności od przyśpieszenia z różnym impetem wbijających się w stertę pozostałych na dole ekranu? Gdyby dorzucić do tego zniszczenia na miarę tytułów Electronic Arts napędzanych technologią Frostbite 3 to by się działo...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama