r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubisoft zapowiada Tetrisa na konsole nowej generacji, w sam raz na 30-lecie marki

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Posiadacze PlayStation 4, którzy skarżyli się na brak ciekawych gier dla tego systemu, a także ci szykujący się do zakupu Xboksa One (liczący jednak na tegoroczną premierę urządzenia w Polsce) dostaną niebawem prawdziwą klasykę w next-genowym wydaniu. Ubisoft zapowiedział, że w opracowaniu jest oto wersja Tetrisa tworzona z myślą o konsolach najnowszej generacji. Szef firmy Yves Guillemot zapewnia, iż nowy tytuł wykorzystywać będzie ich olbrzymie możliwości, by dać nam jeszcze więcej frajdy.

Brzmi może jak żart, lecz faktycznie na 30-lecie marki, która przypomnę pojawiła się na rynku 6 czerwca 1984 roku, Ubisoft przygotowuje klockowe szaleństwo dla każdego — z marketingowego punktu widzenia, szkoda byłoby przecież przegapić okrągły jubileusz. Produkt pojawi się w cyfrowej formie i na razie tyle o nim w sumie wiadomo. W każdym razie The Tetris Company jest pewne, że dostaniemy najlepsze wydanie klasyka dotąd.

Trudno sobie chyba wyobrazić, w jaki to sposób doskonale kojarzona gra logiczna, która przez lata ukazała się w różnych wersjach w przynajmniej 185 krajach oraz 50 różnych językach, miałaby nas wielce zaskoczyć, a PS4 i nowego Xboksa zaprzęgnąć do ostrej pracy. Skromna obsługa Kinecta plus sterowanie głosem na Xboksie, albo gładzikiem na padzie w przypadku konsoli Sony? A może rewolucja w postaci bardzo realistycznego zachowywania się spadających z góry, trójwymiarowych klocków, posiadających swoją odpowiednią masę, a w zależności od przyśpieszenia z różnym impetem wbijających się w stertę pozostałych na dole ekranu? Gdyby dorzucić do tego zniszczenia na miarę tytułów Electronic Arts napędzanych technologią Frostbite 3 to by się działo...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.