reklama

Ubuntu 10.10 z Firefoksem 3.6

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Canonical poinformował, że planowane na październik wydanie Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat) będzie wyposażone w przeglądarkę internetową Firefox pochodzącą z aktualnie dostępnej gałęzi 3.6.

Wielu użytkowników Ubuntu liczyło, że nowa odsłona tej dystrybucji zostanie wyposażona w Firefoksa 4.0. Niestety z harmonogramu Mozilli wynika, że pierwsze wydanie Release Candidate nowego Firefoksa zaplanowane jest dopiero na październik. Canonical zdecydował, że nie dołączy do finalnej wersji swojej dystrybucji niestabilnego wydania przeglądarki internetowej, przez co nowe Ubuntu będzie wyposażone w Firefoksa 3.6. Co ciekawe, w przeszłości zdarzało się już, że finalne wydanie Ubuntu było udostępniane z testową wersją Firefoksa. Tak było między innymi w przypadku Ubuntu 8.04 LTS (wydanie o długim czasie wsparcia), który był rozprowadzany wraz z przeglądarką Firefox 3.0 Beta 5. Najwyraźniej Canonical postanowił skończyć z tą praktyką i stawia nacisk na stabilność swojej dystrybucji.

Finalna wersja Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat) zostanie udostępniona prawdopodobnie 10 października. Testowe wydanie Ubuntu 10.10 Alpha 2 można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii