r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ubuntu 10.10 zyska dodatkowe repozytorium

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Canonical zapowiedziała, że nadchodzące wydanie Ubuntu 10.10 zostanie wyposażone w dodatkowe repozytorium extras.ubuntu.com, do którego trafią aplikacje, które z różnych względów nie znalazły się w oficjalnym katalogu aplikacji.

Ubuntu - podobnie jak wiele innych dystrybucji Linuksa - posiada wbudowany oficjalny katalog aplikacji, które użytkownik może pobrać i zainstalować jednym kliknięciem myszy. Jednak by dowolny program mógł trafić do oficjalnego repozytorium, twórca musi o to zabiegać już na bardzo wczesnym etapie rozwoju Ubuntu. Powoduje to, że w bazie systemu często brakuje wielu wartościowych programów, które nie zostały na czas zgłoszone deweloperom dystrybucji. Firma Canonical zdecydowała, że czas zmienić ten stan rzeczy i zapowiedziała, że już najbliższe wydanie Ubuntu 10.10 będzie posiadało dodatkowe repozytorium z programami, które nie znalazły się oficjalnym katalogu dostępnych aplikacji. Co więcej, zgłoszone aplikacje będą dostępne w nowym repozytorium także dla już wydanych wersji Ubuntu.

Nie wszystkie aplikacje będą mogły trafić do nowego repozytorium. Znajdą się tam wyłącznie programy, które nie wykazują żadnej zależności z obecnym w systemie oprogramowaniem, nośnikami, bibliotekami, narzędziami programistycznymi lub jakąkolwiek inną zawartością, która może się różnić w zależności od numeru wydania Ubuntu. Po dodaniu repozytorium extras.ubuntu.com do systemu moduł Centrum oprogramowania Ubuntu otrzyma dodatkową sekcję Co nowego oraz zostanie wyposażony w odświeżony interfejs użytkownika. Najnowsze stabilne wydanie Ubuntu można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial