r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 11.10 żegna się ze wskaźnikiem MeMenu

Strona główna Aktualności

Wygląda na to, że Canonical chce zrezygnować ze społecznościowej funkcji w systemie Ubuntu 11.10 - MeMenu. Jej miejsce zajmie alternatywny wskaźnik - IM Status.

Celem wprowadzenia MeMenu w Ubuntu była chęć udostępnienia użytkownikom dostępu do usług społecznościowych z poziomu górnego panelu. Za pomocą wskaźnika można ustawić swój status, dodać opis, a także uruchomić ustawienia chatu czy komunikatora tekstowego, z którego korzystamy. Dodatkowo MeMenu wyświetla informacje o nieprzeczytanych wiadomościach, a także ułatwia dostęp do klienta poczty e-mail. Jednak zdaniem firmy Canonical wskaźnik w obecnej formie nie spełnia swojego zadania. Dlatego też w najbliższym wydaniu Ubuntu zostanie zastąpiony innym rozwiązaniem.

Jak czytamy na stronach Ubuntu, Canonical w ramach Messaging Menu wprowadzi inny wskaźnik, IM Status, który zastąpi MeMenu. Oferuje on znacznie szerszą paletę rozwiązań jak chociażby szybki dostęp do wiadomości w różnych komunikatorach. Oprócz wyboru statusu - podobnie jak w MeMenu - użytkownik może zapoznać się z listą uruchomionych aplikacji (Empathy, Gwibber czy Thunderbird) do komunikowania się ze znajomymi. Możemy również wyczyścić ustawienia wskaźnika, a także ukryć go, jeżeli nie odpowiada on naszym preferencjom. Przypominamy, że wydanie stabilnej wersji systemu Ubuntu 11.10 planowane jest na 14 października tego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.