r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 12.04 ma być bardziej dopracowany i przewidywalny

Strona główna Aktualności

Mark Shuttleworth zdradził kilka szczegółów na temat przygotowywanego kolejnego wydania Ubuntu. Wersja 12.04 ma być bardziej dopracowana, wydajna i... przewidywalna.

Wczoraj Canonical obchodził 7 lat od uruchomienia pierwszej wersji Ubuntu, jednak firma nie skupia się jedynie na przeszłości. Mark Shuttleworth, założyciel Canonicala postanowił przedstawić kilka pomysłów dotyczących dalszego rozwoju tej dystrybucji Linuksa. W szczególności dowiedzieliśmy się, jakie będzie kolejne wydanie - Ubuntu 12.04. W skrócie, ma być dobre. Shuttleworth jest zdania, że Canonical powinien obecnie skupić się przede wszystkim na dopracowaniu produktu, zaś duże zmiany przesunąć na kolejne wydania dystrybucji.

Konkretne zmiany w Ubuntu 12.04 będą dopiero poddane dyskusji podczas Ubuntu Developer Summit w Orlando (stan Floryda). Już teraz jednak wiadomo, że Canonical raczej nie zdecyduje się na żadne większe nowości, a będzie starał się rozwijać obecne już funkcje i usługi. Dotyczyć to będzie między innymi chmury obliczeniowej (Ubuntu One), obsługi architektury ARM czy lepszej obsługi monitorów. Przypomnijmy, że Ubuntu 12.04 będzie kolejnym wydaniem LTS, a więc Canonical zaoferuje jego wsparcie przez 5 lat zarówno dla wydań desktopowych jak i serwerów. Stabilna wersja ma ukazać się w kwietniu przyszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.