r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 7.10 RC

Strona główna Aktualności

Zgodnie z harmonogramem, dzisiaj w nocy ukazała się wersja kandydująca dystrybucji Ubuntu Gutsy Gibbon, co oznacza, że jeśli wszystko dalej pójdzie według planu, to już za tydzień odbędzie się premiera oficjalnej, stabilnej wersji. Oczywiście równolegle odbędą się prezentacje projektów powiązanych, czyli Kubuntu, Edubuntu, Gobuntu i Xubuntu.

Ponieważ prace nad nowymi funkcjami i wersjami programów zakończyły się już jakiś czas temu, to wiadomo, że wersja stabilna nie będzie się znacząco różnić (prócz drobnych poprawek) od dzisiejszego RC.

W nowym Ubuntu znajdziemy między innymi środowisko GNOME w wersji 2.20 (Kubuntu zaoferuje niestabilną wersję KDE 4), domyślnie włączone efekty graficzne Compiz Fusion i zainstalowaną wtyczkę Gnash do odtwarzania animacji Flash. Prócz tego, w repozytoriach pojawiły się wtyczki do Firefoksa, dzięki czemu będą aktualizowane razem z innymi komponentami systemu.

Nowa serwerowa wersja Ubuntu posiada zainstalowane oprogramowanie AppArmor, stworzone przez Novella, pozwalające na nakładanie restrykcji na procesy, a co za tym idzie - zwiększenie bezpieczeństwa systemu. Ponadto, pojawił się zestaw wstępnie skonfigurowanych serwerów sieciowych: poczty, wydruku, baz danych i plików, dzięki czemu można łatwo i szybko uruchamiać nowe usługi.

Z najnowszym wydaniem Ubuntu pojawiła się też nowa odmiana - Gobuntu. Jest to system pozbawiony jakichkolwiek niewolnych komponentów, takich jak zamknięte sterowniki, kodeki i aplikacje.

Szczegółową listę zmian w nowym Ubuntu znaleźć można na stronie twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.