r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 8.04 Beta

Strona główna Aktualności

Steve Langasek ogłosił wydanie pierwszej wersji Beta dystrybucji Ubuntu z gałęzi 8.04, znanej pod nazwą kodową Hardy Heron.

W stosunku do poprzedniej wersji rozwojowej, Alpha 6, w tej wersji znajdziemy najnowszą wersję środowiska graficznego GNOME 2.22, jądro 2.6.24-12.13 bazujące na 2.6.24.3 wspierające dynticks na platformie amd64 oferujące podobną oszczędność energii jak na systemach 32-bitowych, najnowszą wersję Beta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3, która w tym wydaniu zastąpiła wersję 2, pakiet biurowy OpenOffice.org 2.4.0rc2, a także opensourcowego Inkscape z natywną obsługą formatu PDF. Ponadto pojawiła się obsługa iSCSI w jądrze w przypadku wydania serwerowego. Zadbano także o pracę w domenie Active Directory, czego efektem jest dołączenie do systemu narzędzia Likewise, dzięki któremu będzie możliwe uzyskanie dostępu do zasobów świadczonych przez Ubuntu Server. Pełną listę zmian można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu.

Użytkownicy, którzy chcieliby przetestować szóstą alfę mogą pobrać obrazy ISO wybranej odmiany dystrybucji: Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Ubuntu JeOS, Xubuntu bądź UbuntuStudio.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.