reklama

Ubuntu 8.04 RC

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano ostatnią wersję testową dystrybucji Ubuntu 8.04, znanej także pod nazwą kodową Hardy Heron.

W przypadku Ubuntu fakt wydania wersji kandydującej (Release Candidate) faktycznie oznacza ukończenie prac nad danym wydaniem, w związku z czym, zapowiadana już na przyszły czwartek (24 kwietnia), wersja stabilna nie będzie się różnić niczym szczególnym od RC. Dlatego też jedynymi zmianami poczynionymi od czasu ukazania się ostatniej bety, jest aktualizacja środowiska graficznego GNOME do wersji 2.22, jądro 2.6.24-16.30 bazujące na 2.6.24.3, wspierające dynticks na platformie amd64, oferujące podobną oszczędność energii jak na systemach 32-bitowych, najnowsza wersja Beta przeglądarki internetowej Mozilla Firefox 3, a także dodanie wsparcia dla systemu bezpieczeństwa SELinux.

Szczegółową listę zmian w nowym Ubuntu znaleźć można na stronie twórców Użytkownicy, którzy chcieliby potestować najnowszą wersję mogą pobrać obrazy ISO wybranej odmiany dystrybucji: Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Ubuntu JeOS, Xubuntu, Mythbuntu bądź UbuntuStudio.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić