r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 8.10 Alpha 1

Strona główna Aktualności

Właśnie ukazała się pierwsza wersja testowa kolejnego wydania dystrybucji Ubuntu. System o nazwie kodowej Intrepid Ibex ma ujrzeć światło dzienne pod koniec października tego roku.

Obrazy ISO z pierwszą alfą rozpoczynają serię obrazów, jakie będą publikowane w cyklu tworzenia Intrepidy'a. Oczywiście dostępne są także obrazy Kubuntu (z KDE) oraz Xubuntu (z XFCE). Tak jak zwykle na początku cyklu dokonano importu pakietów z Debiana, dzięki czemu wiele z nich zostało uaktualnionych, pojawiły się też nowe. Prócz tego zaktualizowano jądro do nowej wersji pochodzącej z obecnie niestabilnej gałęzi 2.6.26. Lista funkcji, które maja się znaleźć w nowym Ubuntu powoli zostaje zamrożona, aczkolwiek co do występowania niektórych nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja.

Szczegółowe informacje na temat nowego Ubuntu można znaleźć na stronach twórców. Jak zwykle w przypadku wersji testowych użytkownicy są zachęcani do testowania. Przypominamy jednak, że jest to wczesna wersja testowa i powinna być używana tylko do testów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.