r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu 8.10 Alpha 6

Strona główna Aktualności

Pojawiła się szósta i jednocześnie ostatnia wersja alpha nowego wydania dystrybucji Ubuntu 8.10, o nazwie kodowej Intrepid Ibex.

Nowe testowe Ubuntu bazuje na najnowszej becie GNOME (2.23.91), w której pojawiła się między innymi długo oczekiwana funkcjonalność kart w menadżerze plików Nautilus, a Roller zyskał obsługę archiwów w formatach ALZ, RZIP, CAB i TAR.7Z. System w momencie udanego rozruchu, wykonuje kopię działającego jądra, tworząc w zainstalowanym bootloaderze odpowiedni wpis umożliwiający uruchomienie go w zapisanym wcześniej stanie. Dostarczany natomiast domyślnie DKMS, pozwala na automatyczne zbudowanie nowych sterowników, w chwili ich publikacji. Ubuntu 8.10 Alpha 6 to również nowa wersja aplikacji Samba 3.2, obsługa IPv6 i szyfrowanie sieci. Całość pracuje pod kontrolą niestabilnego jądra 2.6.27.

Pliki z obrazem systemu Ubuntu 8.10 Alpha 6 można pobrać z serwerów producenta. Autorzy udostępnili również nowe wersje dla pozostałych dystrybucji z rodziny Ubuntu, np. Kubuntu, Xubuntu, Ubuntu Studio oraz Ubuntu Education Edition. Lista mirrorów oraz więcej informacji na temat zmian wprowadzonych w tej wersji znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.