r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu App Developer Portal już działa

Strona główna Aktualności

Od dłuższego czasu firma Canonical przygotowywała specjalną platformę dla deweloperów, która ma pomóc programistom w rozwijaniu oprogramowania dla Ubuntu.

David Planella z firmy Canonical ogłosił oficjalne otwarcie Ubuntu App Developer Portal (developer.ubuntu.com). Za pośrednictwem portalu programiści zajmujący się Ubuntu mogą zapoznać się z wykorzystywanymi technologiami, frameworkami i ogólnymi zasadami tworzenia aplikacji dla popularnej dystrybucji Linuksa.

Poza bazą odnośników do dokumentacji znajdziemy tu również pomocne materiały wideo i instrukcje zarówno dla zaczynających swoją przygodę z Ubuntu, jak i dla doświadczonych deweloperów. Programiści, którzy już umieścili swoje aplikacje w Ubuntu Software Center, mają na nowym portalu możliwość śledzenia pobrań, sprzedaży, oraz wprowadzania zmian do opisu i zrzutów ekranu programu.

r   e   k   l   a   m   a

Biblioteka materiałów pomocniczych zebranych w jednym miejscu znacznie ułatwi początkującym odnalezienie się w zalanym przez różnorodne frameworki, środowiska, technologie i biblioteki świecie oprogramowania otwartoźródłowego. W dzisiejszych czasach system jest tak dobry, jak dostępne na niego aplikacje, miło więc widzieć, że Canonical inwestuje czas i zasoby w jak najlepszą integrację społeczności deweloperów programów dla Ubuntu. Pozostaje mieć nadzieję, że inne dystrybucje na tym nie ucierpią, i że prawnicy firmy Apple nie zapukają do drzwi Canonicala z pozwem za użycie słowa App.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.