Ubuntu Edgy Eft Knot 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj światło dzienne ujrzała kolejna wersja testowa najpopularniejszej dystrybucji na świecie - Ubuntu. Widać autorzy chcą aby kolejna finalna wersja była jak najbardziej stabilna i pozbawiona wszelkich błędów.

Po wydaniu wersji Knot 1 i 2 przyszedł czas na... Knot 3. Autorzy ciężko pracują i nanoszą poprawki, ale to, co bardziej ucieszy przeciętnego użytkownika to fakt że niektóre zmiany można zobaczyć gołym okiem. Nowy system uruchamiania Ubuntu - Upstart - został domyślnie włączony, co może wpłynąć na szybkość ładowania systemu. Wygląd również został dopieszczony i prezentuje się bardzo ładnie. Pełna lista zmian dotycząca dystrybucji Ubuntu dostępna jest na stronie projektu, natomiast wszystkie nowości dotyczące Kubuntu dostępne są tutaj.

Należy pamiętać, że wersja Ubuntu Edgy Eft Knot 3 jest równie niestabilna, jak jej poprzednik. Użytkownicy oczekujących w pełni stabilnej pracy nie powinni aktualizować systemu do tej wersji. Ubuntu 6.10 ma się ukazać pod koniec października bieżącego roku.

Adresy serwerów posiadających obrazy ISO trzeciej testowej wersji można znaleźć na oficjalnej stronie dystrybucji.

© dobreprogramy
s