reklama

Ubuntu Feisty Fawn już wkrótce

Strona główna Aktualności

O autorze

W ubiegłym tygodniu miała ukazać się wersja kandydująca dystrybucji Ubuntu 7.04 Feisty Fawn, niestety ze względu na wykryte w ostatniej chwili problemy w obsłudze chipsetów ATA i działaniu menedżera sieci zdecydowano opóźnić je o kilka dni.

Aby nie powodować dalszego opóźnienia zdecydowano nie publikować oficjalnej wersji RC (Release Candidate), wydano za to obrazy płyt CD, które prawdopodobnie staną się finalną wersją systemu. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale być może stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Testowe, kandydujące wersje Ubuntu, a także siostrzanych projektów Edubuntu, Kubuntu i Xubuntu znaleźć można na oficjalnym mirrorze.

W Feisty Fawn znajdziemy między innymi nowe gry, narzędzia, trójwymiarowe efekty pulpitu (Beryl/Compiz), i nowe grafiki. Łatwiejsza będzie konfiguracja sieci, w tym bezprzewodowych, a instalator kodeków uprości korzystanie z multimediów. Zastosowane jądro wesprze wirtualizację, a narzędzie do automatycznego zgłaszania błędów przyczyni się do poprawienia jakości systemu.

Wiadomo już także, jak będzie się nazywać kolejna wersja dystrybucji. Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon ma być wydany pod koniec października tego roku, a w cyklu rozwojowym zaplanowano stworzenie sześciu wersji testowych, jednej bety i jednej wersji kandydującej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama