Ubuntu Gutsy Gibbon Tribe 5

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała piąta, przedostania wersja alpha (Tribe) nowego wydania dystrybucji Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon. Projekt wkracza w fazę zamrożenia, co oznacza, że zestaw aplikacji i funkcji, który znajdzie się w ostatecznej wersji nie będzie się bardzo różnił od tego, co znajdziemy w Tribe 5.

Nowe testowe Ubuntu bazuje na najnowszej becie GNOME (2.19.90). Z ciekawych funkcji pojawił się długo oczekiwany graficzny konfigurator ustawień serwera X i nowy system drukowania zapożyczony z Fedory z domyślnie zainstalowaną drukarką PDF. W Firefoksie dodano możliwość automatycznej instalacji otwartej wtyczki Flasha (Gnash) i wtyczek do odtwarzania filmów, a w repozytoriach pojawiły się rozszerzenia przeglądarki.

W Kubuntu Tribe 5 dokończono integrację z systemem pozyskiwania informacji Strigi, dodano ekranową klawiaturę i naprawiono błąd z pakietem OpenOffice.org, który pojawił się w poprzednim wydaniu. W nowym Xubuntu także znajdziemy nowy system drukowania i rozszerzenia do Firefoksa oraz odświeżony temat graficzny, obejmujący tapetę, GDM i usplash.

Na początku września pojawi się Tribe 6, około 27 września wersja beta, a wydanie stabilne 18 października. Na stronach twórców znaleźć można adresy obrazów ISO i szczegółowy opis nowych funkcji w Ubuntu, Kubuntu i Xubuntu.

© dobreprogramy