r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ubuntu Jaunty Jackalope już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj opublikowano oficjalną, stabilną wersję dystrybucji Ubuntu 9.04 o nazwie kodowej Jaunty Jackalope.

Szczegółowy opis zmian zamieściliśmy już tydzień temu przy okazji wydania wersji kandydującej (RC), warto jednak wspomnieć najważniejsze z nich. Są to środowisko GNOME 2.26, wsparcie dla systemu plików ext4, nowe style i ustawienia notyfikacji. W GNOME pojawiła się funkcja optymalizacji czcionek w zależności od parametrów monitora oraz ulepszenia w zakresie multimediów.

Prócz tego, nowe Ubuntu posiada zestaw zmian poprawiających działanie na notebookach, mowa tu o szybkości uruchamiania, zarządzaniu energią i hibernacji. Nowa serwerowa wersja Ubuntu oferuje narzędzie Eucalyptus, pozwalające na uruchomienie własnej chmury obliczeniowej. Ponadto, pojawił się wstępnie skonfigurowany serwer poczty z obsługą protokołów SMTP, POP3, IMAP z TLS i SASL.

Szczegółowe informacje na temat zmian w Ubuntu, a także obrazy płyt LiveCD/DVD i instalacyjnych znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial