Ubuntu Lucid Lynx Alpha 2 zostało wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj opublikowana została druga wersja alfa systemu Ubuntu Lucid Lynx.

Nowa wersja Ubuntu pracuje na jądrze Linuksa w wersji 2.6.32-10.14, środowisku graficznym Gnome 2.28, a w przypadku Kubuntu - KDE 4.4 RC1. W wersji Alpha 2 usunięto HAL (Hardware Abstraction Layer) dzięki czemu system ma szybciej się uruchamiać oraz wracać ze stanu uśpienia i hibernacji. Zaktualizowany został również pakiet Likewise Open, zapewniający możliwość pracy w domenie Microsoft Active Directory. Zmieniona została struktura pakietów związanych ze sterownikami dostarczonymi przez firmę nVidia. Od teraz są 3 linie: nvidia-current (zawierająca aktualną wersję sterownika), nvidia-173, oraz nvidia-96.

Ubuntu Lucid Lynx jest obecnie systemem we wczesnym stadium rozwoju i może pracować niestabilnie. Przed instalacja należy zapoznać się z listą znanych błędów, opublikowaną na stronie producenta. Zarówno wersję rozwojową, jak i wersję stabilną systemu można pobrać z naszego vortalu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie