r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu, Steam i ponad 25 gier na desktopach Alienware

Strona główna Aktualności

Rynek amerykański doczekał się prawdziwego komputera dla graczy sprzedawanego z Linuksem. Taki produkt wprowadził Dell pod marką Alienware, kojarzoną zarówno z mocą, jak i niebanalnym wyglądem.

Maszyny są częścią linii X51 i kosztują między 600 a 1050 dolarów, niektóre są nieznacznie tańsze niż ich odpowiedniki z Windows 7. Informacja o nowych pecetach z Ubuntu znalazła się na stronie głównej Alienware, specyfikacje komputerów można znaleźć tutaj — dość powiedzieć, że najmocniejszy ma procesor i7-3770 3,4 GHz, grafikę NVIDIA GeForce GTX 660 1,5 GB i 8 GB RAM-u Dual Channel DDR3 1600 MHz.

Poza sprzętem, promowane są także aplikacje — przede wszystkim Steam z trybem Big Picture. Na stronie można przeczytać także, że w sklepie znajduje się obecnie ponad 25 tytułów i wciąż przybywają nowe… to nie tak dużo i raczej nie opłaca się kupować takiej maszyny dla 25 gier, zwłaszcza że biblioteka rośnie dość wolno. O zaletach tego zestawu, na przykład łatwej instalacji Steam, kompaktowych wymiarach komputera i czytelnym interfejsie Ubuntu, napisał nieco na blogu Mark Obee — pracownik Della. Oficjalnie Dell zdecydował się na sprzedawanie w Stanach Zjednoczonych maszyn spod znaku Alienware z Ubuntu na prośbę potencjalnych klientów.

r   e   k   l   a   m   a

Widać, że Dell na dobre związał się z Ubuntu. Niedawno do Europy dotarł Sputnik — XPS 13 kierowany do programistów. Warto zaznaczyć, że wersja z Ubuntu i autorskim oprogramowaniem jest nieco tańsza, niż porównywalny XPS 13 z Windows 8 Pro — w Wielkiej Brytanii o 120 funtów, w Niemczech o 50 euro (netto).

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.