Ubuntu 8.04.1, czyli aktualizacje oprogramowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się pierwsza aktualizacja do wydanego końcem kwietnia systemu operacyjnego Ubuntu 8.04 LTS (Long-Term Support).

Najważniejszymi zmianami jakie przynosi ze sobą Ubuntu 8.04.1 LTS to aktualizacja przeglądarki internetowej Firefox do wersji oznaczonej symbolem 3, wprowadzenie w kliencie Samba autoryzacji LANMAN, oraz zniwelowanie błędu z interfejsem FUSE w nowych plikach wirtualnych środowiska graficznego GNOME.

Przypomnijmy, iż Ubuntu 8.04 w wersji LTS to dystrybucja wspierana przez twórców w zakresie wsparcia technicznego i poprawek bezpieczeństwa przez okres 3 lat dla wydań desktopowych, oraz 4 lat dla serwerowych. Zainteresowani, którzy chcą używać najnowszych i najaktualniejszych aplikacji, będą mieli oczywiście możliwość aktualizacji do wersji Ubuntu 8.10, planowanej na październik 2008 roku. Ci którzy preferują dłuższe cykle rozwojowe mogą pozostać przy Ubuntu 8.04 przez okres 3 lat do czasu następnego wydania LTS.

Ubuntu 8.04.1 LTS pobrać można zarówno w wersji dedykowanej dla architektury 32-bitowej jak i 64-bitowej. Pliki z obrazem systemu pobrać można także za pośrednictwem BitTorrenta. Dostępne są również odpowiednie aktualizacje dla pozostałych dystrybucji z rodziny Ubuntu, np. Kubuntu, Kubuntu-KDE4, Xubuntu, Ubuntu Studio oraz Mythbuntu. Więcej informacji na temat zmian w tej wersji znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.

© dobreprogramy