r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu jak Windows Longhorn

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiło się wydanie Milestone 4 beta paczki Longhorn Linux. Jest to narzędzie umożliwiające wprowadzenie wyglądu systemu Windows Longhorn do Ubuntu.

Windows Longhorn to niezrealizowany projekt Microsoftu, który miał stać się następcą systemów Windows XP i Windows 2003. Został on zarzucony w 2005 roku, a jego miejsce zajął Windows Vista, który notabene korzystał z nazwy Longhorn jako nazwy kodowej. Projekt Longhorn został właśnie wskrzeszony, ale przez... fanów Linuksa. Postanowili oni na podstawie dostępnych wiadomości zrekonstruować zarzucony system Microsoftu w formie graficznej nakładki na Ubuntu. Udało się wprowadzić już takie narzędzia jak Longhorn Style Explorer czy pulpit z opcjonalnym paskiem bocznym.

Zostało jeszcze sporo do zrobienia, aby projekt był w pełni funkcjonalny. Twórcy zapraszają do udziału w pracach - można zgłaszać się za pośrednictwem oficjalnego forum. Udostępniono również zrzuty ekranu prezentujące projekt. Użytkowników Ubuntu zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat zmiany wyglądu systemu na wzór Mac OS X. Longhorn Linux Transformation Pack w wersji Milestone 4 beta można pobrać ze stron lhlinux.org.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.