reklama

Ubuntu jak Windows Longhorn

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiło się wydanie Milestone 4 beta paczki Longhorn Linux. Jest to narzędzie umożliwiające wprowadzenie wyglądu systemu Windows Longhorn do Ubuntu.

Windows Longhorn to niezrealizowany projekt Microsoftu, który miał stać się następcą systemów Windows XP i Windows 2003. Został on zarzucony w 2005 roku, a jego miejsce zajął Windows Vista, który notabene korzystał z nazwy Longhorn jako nazwy kodowej. Projekt Longhorn został właśnie wskrzeszony, ale przez... fanów Linuksa. Postanowili oni na podstawie dostępnych wiadomości zrekonstruować zarzucony system Microsoftu w formie graficznej nakładki na Ubuntu. Udało się wprowadzić już takie narzędzia jak Longhorn Style Explorer czy pulpit z opcjonalnym paskiem bocznym.

Zostało jeszcze sporo do zrobienia, aby projekt był w pełni funkcjonalny. Twórcy zapraszają do udziału w pracach - można zgłaszać się za pośrednictwem oficjalnego forum. Udostępniono również zrzuty ekranu prezentujące projekt. Użytkowników Ubuntu zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat zmiany wyglądu systemu na wzór Mac OS X. Longhorn Linux Transformation Pack w wersji Milestone 4 beta można pobrać ze stron lhlinux.org.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić