r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu na telewizorze i telefonie za 2 lata?

Strona główna Aktualności

Wczoraj Canonical udostępnił październikowe wydanie Ubuntu, co było pretekstem do rozmowy o dalszych planach firmy Canonical związanych z dystrybucją i innymi projektami, na przykład właśnie Ubuntu TV i Ubuntu na smartfonie.

Mark Shuttleworth podzielił się planem na najbliższe kilkanaście miesięcy. Przed wydaniem następnej wersji LTS (Long Term Support) w 2014 roku Canonical wyda jeszcze dwie „półroczne” wersje. Do tego czasu firma chce mieć już przygotowany telefon, tablet i telewizor, chce zbadać wykorzystanie pamięci Ubuntu i opracować metody oszczędzania energii. Na dopracowywaniu rdzenia systemu skorzystają także inne urządzenia, na przykład laptopy i netbooki.

Z czasem także Dash ma być coraz „mądrzejszy”, więc prawdopodobnie do wydania Ubuntu 14.04 będzie można komfortowo na telefonie żonglować soczewkami przy wykonywaniu różnych zadań. Tylko że przez dwa lata dużo się może zmienić, a obecny kierunek rozwoju dystrybucji Canonicala wiele osób zniechęca do Ubuntu jako marki.

r   e   k   l   a   m   a

Na swoim blogu Shuttleworth wyjaśnił także, że jednak chodzi o szopa pracza (ringtail racoon).

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.