reklama

Ubuntu pracuje nad centrum wsparcia

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół Ubuntu Manual Project rozpoczął prace nad stroną internetową, która oferowałaby wsparcie dla użytkowników systemu Ubuntu. Przedstawiono już projekt tworzonej witryny WWW.

Nowa usługa przygotowywana przez twórców podręcznika Ubuntu nazywać się będzie Ubuntu Support and Learning Center (USLC). Ma pomagać nowym użytkownikom tej dystrybucji Linuksa w zdobywaniu potrzebnych wiadomości i uczeniu się jak wykorzystać dostępne funkcje. Informacje na temat rozpoczęcia projektu podano na stronach bloga OMG Ubuntu. Zespół chciałby stworzyć zachwycającą, pełną zalet, dynamiczną stronę, która dorównałaby stronom wsparcia oferowanym przez takie firmy jak Apple czy Microsoft. Obecna strona pomocy - help.ubuntu.com - jest zdaniem członków Ubuntu Manual Project niewystarczająca.

Proponowany projekt miałby być podzielony na dwie części - centrum wsparcia i centrum nauki. W ten sposób ze strony mogliby korzystać zarówno zaawansowani jak i początkujący użytkownicy systemu Ubuntu. Punktem wyjściowym dla przygotowywanej witryny ma być opublikowany pod koniec kwietnia podręcznik Getting Started with Ubuntu. Nowa strona ma pojawić się w Sieci w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić