r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu wraca do wyszukiwarki Google

Strona główna Aktualności

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Ubuntu 10.04 domyślną wyszukiwarką będzie Google. Taką decyzję podjęli pracownicy firmy Canonical. Natomiast przeglądarką internetową, jaką otrzymają w pakiecie użytkownicy 10.04 będzie - podobnie jak w poprzednich wersjach systemu - Firefox.

Według zapowiedzi, domyślną wyszukiwarką dla Ubuntu 10.4 miał być Yahoo! Takie zmiany wprowadzono w wersji 10.04 Alpha 3. Wcześniej domyślną wyszukiwarką był Google. Decyzja o zmianach zapadła pod koniec stycznia tego roku. Przedstawiciele Canonical poinformowali wówczas o zawarciu porozumienia z Yahoo!. Wprowadzamy taką zmianę, ponieważ wpływy z Yahoo! pomogą w opłaceniu programistów niezbędnych do tego, by projekt ten nadal się rozwijał - stwierdził wówczas Rick Spencer z Canonical. Okazuje się jednak, że zmiana była tylko chwilowa i Ubuntu wraca do wyszukiwarki Google.

O zmianach poinformował Spencer na liście dyskusyjnej Ubuntu. W finalnej wersji będziemy używać Google jako domyślnej wyszukiwarki. Poprosiłem zespół Ubuntu Desktop o jak najszybszy powrót do Google - pisze w e-mailu. Domyśla wyszukiwarka ma zostać wprowadzona do Ubuntu przed 15 kwietnia. Spencer nie podał żadnych powodów, dlaczego zdecydowano się na porzucenie Yahoo!. Przeprosił jedynie za zamieszanie, którego powodem były nieprzewidziane okoliczności.

r   e   k   l   a   m   a

Powrót do wyszukiwarki Google zapewne ucieszy wielu użytkowników Ubuntu. Wcześniej narzekali oni na zmiany, które chciał wprowadzić Canonical. W wypowiedziach pojawiały się zdania, że Yahoo! nie będzie odzwierciedlać preferencji większości osób korzystających z Ubuntu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.