r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu znów z GNOME — alfa Ubuntu GNOME wydana

Strona główna Aktualności

Zaprojektowane przez Canonical środowisko graficzne Unity, które znajdziemy w Ubuntu od wersji 10.10, a od wersji 11.04 jest domyślne, ma pewnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób tęskni za klasycznym GNOME, który przez wiele lat był instalowany z Ubuntu. Na tegorocznym Ubuntu Developer Summit padła propozycja powrotu do tej tradycji i powołania do życia odmiany Ubuntu z GNOME (na wzór Kubuntu czy Xubuntu).

Ubuntu z GNOME nazywa się po prostu Ubuntu GNOME. Odmiana ma dostarczyć najczystsze możliwe środowisko i w tym celu wykorzystuje GNOME 3.6, ale ponieważ w repozytorium Ubuntu nie ma jeszcze najnowszych wersji takich aplikacji, jak Nautilus czy Totem, nie znajdziemy ich w tym wydaniu. Od razu po instalacji będziemy mogli za to skorzystać z innych aplikacji mocno powiązanych z GNOME: Epiphany, Abiword, Gnumeric czy Evolution.

Wersję alfa (eksperymentalną) można już pobrać, ale jest to wydanie kierowane do deweloperów. Stabilna wersja systemu ma ukazać się 18 października.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.