Uczelnie kontra RIAA

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwie amerykańskie uczelnie odmówiły podania danych swoich czterech studentów stowarzyszeniu RIAA. Stowarzyszenie oskarża ich o naruszenie praw autorskich przez pobieranie nielegalnych plików z sieci. Jednocześnie, uczelnia bostońska i Massachusetts Institute of Technology twierdzą, że nie zamierzają one chronić w ten sposób swoich wychowanków.

Indywidualne pozwy to w ostatnim czasie ulubiona broń RIAA przeciw niepokornym internautom. Tymczasem wymienione uczelnie korzystając z zawiłości amerykańskiego prawa robią wszystko by opóźnić wydanie danych osobowych studentów. Na przykład uczelnia z Bostonu zarzuca RIAA, złożenie pozwu w Waszyngtonie, który jest położony ponad 100 mil od siedziby uczelni co jest naruszeniem prawa. Przedstawiciele uczelni przyznają jednak, że w momencie kiedy pozew będzie spełniał wszystkie warunki wymagane prawem, uczelnia podejmie współpracę.

RIAA ma wątpliwości co do czterech osobników. Trzech z nich to studenci z Bostonu, jeden uczy się w MIT. Jej rzecznik prasowy stwierdził, iż czuje się zawiedziony obecną postawą uczelni.

© dobreprogramy
s