r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Udany debiut Google

Strona główna Aktualności

Google zadebiutował na Nasdaq kursem 100,01 USD. To cena o 17,6 proc. wyższa niż wynosiła w ofercie publicznej. Kurs papierów właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej dość szybko 'zjechał' jednak w pobliże 98 USD.

Zgodnie z oczekiwaniami, akcje Google zaczęły być notowane na Nasdaq ok. 18.00 czasu polskiego. W ostatnich dniach o spółce było głośno za sprawą zaskakująco niskiej ceny - 85 USD - po jakiej sprzedawała akcje w ofercie publicznej.

Pierwotnie widełki na ok. 25 mln akcji spółki ustalono na 108-135 USD. Google obniżył je następnie do 85-95 USD redukując wielkość oferty do 19,6 mln papierów. Ostatecznie spółka sprzedawała je po najniższej oferowanej cenie, co oznacza że pozyskała z emisji ok. 1,6 mld USD. Wartość Google, według ostatecznej wyceny jego akcji, wyniosła 23 mld USD. Oferta publiczna jest największą w segmencie dotkomów od czterech lat.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.