reklama

Udział TP w rynku z roku na rok maleje

Strona główna Aktualności

O autorze

Z informacji podanych przez Gazetę Prawną, która powołuje się na wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Point Topic wynika, że z końcem ubiegłego roku liczba wszystkich zlokalizowanych na terenie Polski łącz szerokopasmowych wyniosła 3,448 mln.

Pośród niespełna 3,5 mln szerokopasmowych łącz, które funkcjonują na terenie Polski, 2,018 mln należy do Telekomunikacji Polskiej. Firma UPC, dostawca telewizji kablowej, dysponuje 297 tys. takich łącz, zaraz za nią uplasowała się Netia z wynikiem 218 tys. oraz Multimedia Polska, której rezultat 212 tys. pozwolił zająć jej czwarte miejsce w rankingu największych dostawców łącz szerokopasmowych w Polsce. Pomimo, iż TP jest na chwilę obecną liderem rynkowym w segmencie dostawców szerokopasmowego dostępu do Internetu, to udziały tej firmy z roku na rok maleją. Jeszcze dwa lata temu dwie na trzy osoby, które chciały uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem "szybkiego" łącza korzystała z usług świadczonych przez TP, teraz natomiast jest to już tylko co trzecia osoba.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule opublikowanym na łamach serwisu internetowego Gazety Prawnej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić