Ugoda Microsoft i AOL

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy AOL Time Warner i Microsoft osiągnęły ugodę, w ramach której koncern medialny wycofa z sądu pozew o odszkodowanie za praktyki monopolistyczne firmy z Redmond, które przyczyniły się do rynkowej porażki przeglądarki internetowej Netscape Navigator. Będzie to kosztować firmę Microsoft 750 mln USD. "Pogodzone" firmy zapowiedziały już współpracę w dziedzinie usług internetowych.

Microsoft udzieli AOL nowej, bezpłatnej 7-letniej licencji na technologie wykorzystywane w przeglądarce Internet Explorer. Udostępni też wszystkie informacje techniczne zapewniające, że produkty AOL będą efektywnie współpracować z systemem Windows. Równocześnie ustalono, że AOL i Microsoft będą współpracować przy udostępnianiu mediów cyfrowych przez Internet.

"Nasze firmy wciąż będą konkurować, jednak cieszę się, że udało nam się rozwiązać wcześniejszy spór. Jestem też podekscytowany możliwością współpracy przy zmienianiu idei dekady cyfrowej w rzeczywistość" - skomentował porozumienie Bill Gates.

Oczywiście także Dick Parsons, prezes zarządu i dyrektor generalny AOL, wypowiadał się o ugodzie w samych superlatywach: "Nasze porozumienie o współpracy w dziedzinie mediów cyfrowych to ważny krok naprzód".

© dobreprogramy
s