Ujawniono plan wydawniczy NetBeans 7.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Na oficjalnej platformie blogowej Oracle opublikowany został plan wydawniczy NetBeans 7.0 - zintegrowanego środowiska programistycznego Java.

NetBeans IDE jest wolnym, otwartym oprogramowaniem udostępniającym programistom zintegrowane środowisko do tworzenia aplikacji Java. Zgodnie z najnowszymi założeniami NetBeans 7.0 zostanie wydany w marcu 2011 roku, trzy miesiące po udostępnieniu wersji 6.10. NetBeans 7 będzie mógł współpracować z GlassFish 3.1 - otwartym serwerem aplikacji Java EE. Ponadto środowisko ma zapewnić programistom obsługę JDK 7 (Java Development Kit dla Java 7), WebLogic Server, Maven 3 i Oracle DB. Po wydaniu NetBeans 7.0 rozpoczną się prace nad kolejną wersją tego IDE, którego debiut został wstępnie zaplanowany na wrzesień 2011 roku. NetBeans 7.1 ma oferować wsparcie dla najnowszych API Java oraz JavaFX. Twórcy informują równocześnie, że z powodu zawieszenia prac nad JavaFX Script, przyszłe wersje NetBeans będą pozbawione obsługi tego języka.

NetBeans był rozwijany przez Sun Microsystems, który w 1999 roku wykupił prawa do tego projektu. W roku 2000 Sun udostępnił kod IDE na licencji Open Source. Obecnie projektem opiekuje się Oracle, który przejął Suna na początku tego roku. Najnowszą, stabilną wersję NetBeans można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie