reklama

Ukłon Gmaila w stronę przekierowujących pocztę

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wprowadziło małe lecz ważne uaktualnienie do serwisu Gmail rozszerzające działanie usługi przekierowywania poczty z innych kont.

Firma poinformowała o nowym ustawieniu za pośrednictwem oficjalnego bloga. Dotyczy ono wszystkich, którzy korzystają z funkcji odbierania i wysyłania wiadomości z zewnętrznych kont pocztowych za pomocą serwisu mailowego Google. Do tej pory podczas wysyłania maila z wykorzystaniem zewnętrznego adresu ciągle musiał być dołączany oryginalny z końcówką @gmail.com. Miało to przede wszystkim zapobiegać odrzucaniu takich wiadomości przez filtry antyspamowe. Takie rozwiązanie powodowało jednak, że wysyłający pocztę z przekierowywanego konta i tak zmuszeni byli ujawniać adres z domeną serwisu Gmail.

Od dzisiaj użytkownicy serwisu pocztowego od Google mogą zmienić ustawienia wysyłania tak, by było możliwe wykorzystywanie do tego celu zewnętrznych serwerów, dzięki czemu można całkowicie zapobiec opisanej powyżej sytuacji. Zmiany można dokonać logując się na konto Gmail, następnie wchodząc w Ustawienia -> Konta -> Wyślij pocztę jako -> Edytuj informacje i zaznaczając w wybranym, przekierowywanym mailu opcję "Wyślij poprzez serwery SMTP".

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić