r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ukraiński pirat skazany

Strona główna Aktualności

O autorze

Maksym Wyszoczanśkyj, obywatel ukraiński, został skazany przez sąd federalny w San Jose w Kalifornii na 35 miesięcy więzienia, 3 lata nadzoru sądowego i deportację na Ukrainę.

W listopadzie 2005 r. Wyszoczanśkyj został uznany winnym naruszenia prawa autorskiego, handlu nielegalnymi towarami i niezgodnych z prawem transakcji pieniężnych - włączając w to sprzedaż przez Internet pirackiego oprogramowania Autodesk, Adobe, Borland i Microsoft. Po pobycie w areszcie w Tajlandii od maja 2003, Wyszoczańskij został odesłany do Stanów Zjednoczonych w marcu 2004.

Oceniamy, że skazany sprzedał za pośrednictwem Internetu produkty Autodesk o wartości ok. 1 miliona dolarów. Klienci powinni uważać na oprogramowanie sprzedawane w sieci przez osoby indywidualne, ponieważ mogą w ten sposób uczestniczyć w nielegalnej działalności. - powiedziała Sandy Boulton, dyrektor License Compliance Autodesk.

Prokurator Kevin V. Ryan oświadczył: Ta wyjątkowa sprawa pokazuje, że nasze biuro, a zwłaszcza pionierski dział CHIP, potrafią walczyć z kradzieżą narodowej własności intelektualnej, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Może też posłużyć za przykład dla osób w innych krajach, które liczą na zysk z kradzieży narodowej własności intelektualnej by były świadome, że Departament Sprawiedliwości będzie stanowczo domagał się ich ekstradycji do Stanów Zjednoczonych by postawić ich przed sądem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.